בן זוגה של טטיאנה חייקין חשוד שרצח אותה כמה ימים לפני שדיווח על כך למשטרה

בית משפט השלום בתל אביב האריך בשמונה ימים את מעצרו של איגור צ'פיקוב, החשוד שדקר את חייקין למוות ביום ראשון שעבר. עורכת דינו: הוא היה שיכור בעת האירוע ובזמן שהתקשר למשטרה

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צ'פיקוב בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, ביום חמישי
צ'פיקוב בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, ביום חמישיצילום: בר פלג
בר פלג
בר פלג

המשטרה חושדת שבן זוגה של טטיאנה חייקין, איגור צ'פיקוב, רצח אותה כמה ימים לפני שדיווח על כך. בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר (ראשון) בשמונה ימים את מעצרו של צ'פיקוב, החשוד שדקר למוות את חייקין בדירתם בבת ים ביום ראשון בשבוע שעבר. בדיון בהארכת מעצרו אמר נציג המשטרה כי הרצח בוצע ימים ספורים לפני הדיווח של צ'פיקוב. עוד אמרו נציגי המשטרה כי לצ'פיקוב נעשתה בדיקה פסיכיאטרית ראשונית וכי הוא נחקר פעמיים מאז מעצרו.

השופטת ענת יהב אמרה בדיון כי "החשד הוא מעבר לחשד סביר והוא מבוסס דיו אף בשלב הזה". לדברי השופטת, "תכנון הרצח עליו מצביעה היחידה החוקרת עולה מהדוח הסודי שהוגש בפניי, וזה עולה גם מעדויות השוטרים שהגיעו לזירה, אבל ניתן היה להבין איזה זירה תמצא על פי דבריו של החשוד עצמו לאחר שהתקשר לתחנת המשטרה. אין המדובר באמירה סתמית ובעלמא, אלה אמירות חוזרות ונשנות שיש בהן תיאור של ביצוע העבירה והאופן המזעזע שלה".

טטיאנה חייקין

עורכת דינו של צ'פיקוב מהסנגוריה הציבורית, עו"ד יעל פינקלמן-ניסן, אמרה בדיון כי הרצח אירע בעת שצ'פיקוב היה שיכור. "החשוד התקשר למשטרה ואמר דבר על המעשה, אחר כך אמר שהוא לא זוכר, הוא היה שיכור לגמרי בזמן השיחות שלו. לא עשו לו בדיקות טוקסיקולוגיות. צר לי שהמשטרה לא עשתה כן למרות בקשתי. ברור שהוא היה שיכור בעת האירוע או בסמוך לכך", הדגישה.

לדבריה, "זירת האירוע מאוד ברורה וצריך לזרז את החקירה ולהתקדם. הדרך לכתב אישום תוכח ואם לא ברור מה קרה אז לשחרר. זה חשוד שנמצא במעצר ימים בודד לגמרי, בגלל סיפור הקורונה לא מגיע לבית המשפט". חרף טענות עורכת הדין כי חייקין היה שיכור בעת המעשה, במשטרה סבורים כי הרצח היה מתוכנן ומייחסים לצ'פיקוב רצח לאחר תכנון, אחד מסעיפי עבירת רצח בנסיבות מחמירות.

מכרותיה של חייקין אמרו ל"הארץ" כי כמה ימים לפני מציאת גופתה, צ'פיקוב אמר לחבריו לשתייה כי רצח אותה, אך הם סברו שהוא אומר זאת מפני שהוא שיכור. סופי, מכרה של חייקין, סיפרה ל"הארץ" כי בימים שקדמו לרצח, צ'פיקוב "אמר שהוא רצח אותה לבחורים שיושבים פה ושותים בירה, והם לא הבינו. הם שאלו אותו: 'מה אתה נראה כזה מוזנח, טטאינה לא דואגת לך'? אז הוא אמר להם 'רצחתי אותה'. הם אמרו לו – 'לך, לך, לישון'".

לפי עדויות, צ'פיקוב הזכיר את הרצח פעמיים בימים שלפני מציאת הגופה. בפעם הראשונה הגיע למרכז המסחרי בבת ים ואמר לנוכחים "אין יותר טטיאנה". הם לא הבינו את כוונתו, וכששאלו על מה הוא מדבר השיב "אין יותר" והלך מהמקום. בפעם השנייה שבה הגיע למרכז המסחרי שאלו אותו מכריו "מה זאת אומרת אין טטיאנה?", והוא השיב: "רצחתי אותה".

איש לא דרש עדיין את גופתה של חייקין מהמכון לרפואה משפטית, ונשים שהכירו אותה מנסות לגייס כסף להטסת הגופה ללבוב שבאוקראינה, במטרה לקבור אותה במקום שבו חיות קרובות משפחתה. אחת מהן, סופי, אמרה ל"הארץ" כי אחותה של חייקין "בכתה בטלפון ואמרה שהם התפללו כל היום שתהיה אפשרות לקבור אותה בעיירת ילדותה כי אין להם אמצעים להטיסה. היא סיפרה כי הם הדליקו נרות בכנסיה בעיירה וביקשה להודות לכל מי שמסייע להן בארץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ