מנדלבליט התלונן במשטרה על איומים והטרדות, "כנראה באופן מאורגן"

היועץ קיבל הודעות בנוסח "תתאבד", "אתה פגיע" ו"נגיע אליך" לאחר שבקבוצות של פעילי ימין הופצה קריאה להטריד אותו. כמה מהפעילים סיפרו שזומנו לחקירה בלהב 433

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אביחי מנדלבליט
צילום: אמיל סלמן
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התלונן במשטרה על איומים והטרדות שהופנו כלפיו. לפי הודעת משרד המשפטים, מנדלבליט מסר עדות לגבי ההטרדות, "שנעשו ככל הנראה באופן מאורגן". ליועץ נשלחו הודעות כגון "תתאבד", "אתה פגיע" ו"נגיע אליך", לאחר שבקבוצות של פעילי ימין הופצה קריאה להטריד אותו. אחת הפעילות הפיצה בקבוצה "מחזקים את נתניהו" את מספר הטלפון של היועץ וכתבה: "תתחילו להציק לו, לשאול אותו על הקלטות, טמטמו אותו".

התכתבות בקבוצה של פעילי הליכוד

פעילי ימין סיפרו הערב (רביעי) שקיבלו זימונים לחקירות במשרדי יחידה להב 433 בלוד מחר בבוקר. אחד הפעילים אמר ל"הארץ": "ההודעות ששלחנו הן מחאה לגיטימית במדינה דמוקרטית. אמרנו ליועץ המשפטי מה אנחנו חושבים עליו ועל ההתנהלות שלו. אני הפצתי את המספר שלו למען המחאה. אם מישהו איים עליו בוודאי שלא ביקשתי זאת ולא רציתי שזה יקרה, ובטח שאני עצמי לא איימתי".

בהודעה נאמר: "לפני זמן קצר מסר היועץ המשפטי לממשלה עדות בפני חוקרי משטרת ישראל, בגין איומים והטרדות, בעיקר באמצעות הודעות במכשיר הטלפון, המכוונים כלפיו ביממה האחרונה. הטרדות ואיומים אלה, שנעשו ככל הנראה באופן מאורגן, נמשכו במשך כל שעות הלילה והבוקר. ההטרדות כוללות איומים, הודעות נאצה ודברי הסתה. קב"ט משרד המשפטים עודכן על האירוע".

התכתבות בקבוצה של פעילי הליכוד

בשיחות סגורות באחרונה אמר מנדלבליט כי שר המשפטים אמיר אוחנה וממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, מנסים "להפיל" אותו, וכי אינו שולל מעורבות של ראש הממשלה בנימין נתניהו במאמצים אלה. היועץ הכחיש פרסום זה. בפברואר דיווח "הארץ" כי אנשיו של נתניהו אוספים מידע שלילי על היועץ כדי להביך אותו, וכי ראש הממשלה ביקש להיחשף לחומרי החקירה בפרשת הרפז. ב-24 במאי ייפתח משפטו של נתניהו על עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ובהמשך יידרש מנדלבליט להכריע אם לפתוח בחקירה בעניין המניות שהחזיק בחברת SeaDrift.

בימים האחרונים דרשו אוחנה וחברים נוספים בליכוד לבחון שוב את התנהלותו של מנדלבליט בפרשת הרפז, שבה היה מעורב כפרקליט הצבאי הראשי. זאת בעקבות פרסום של עיתונאית חדשות 13 אילה חסון, שדיווחה כי מנדלבליט אמר לרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי: "אני אסגור לך את העניין. אני אדאג ששוקי למברגר (אז המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן) יהיה, ויטה את הכף לטובתנו".

מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, דחה את בקשתו של אוחנה לפתוח בבדיקה בעניין, שכן קודמיו כבר בחנו לעומק את פרשת הרפז ונחשפו לתמלילי השיחות בין אשכנזי לבין מנדלבליט. לשיחות נחשף גם קודמו של מנדלבליט, יהודה וינשטיין, שהחליט לסגור את תיק החקירה נגדו אך מתח עליו ביקורת חריפה.

לפרסום בחדשות 13 קדם עימות בין מנדלבליט לבין אלדד, שאותו מינה אוחנה. היועץ, שהתנגד למינוי אלדד, אמר כי יש מניעה משפטית להארכת כהונתו והוסיף שבעבודתו התגלו כשלים ערכיים. אלדד טען בתגובה כי מנדלבליט מבקש להדיחו כיוון שהוא בודק מידע בעניין חלקו בפרשת הרפז, שממנו "עלתה לכאורה תמונה מדאיגה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ