פועל בניין נהרג בתל אביב - הרוג שני בתאונות באתרי בנייה השבוע

מפקחי מינהל הבטיחות של משרד העבודה סגרו את האתר ברחוב צ'לנוב בתל אביב, ומנהל העבודה עוכב לחקירה. הפועל, בן 35, הוא ההרוג העשירי בתאונות באתרי בנייה מתחילת השנה

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אתר הבנייה בתל אביב, היום
אתר הבנייה בתל אביב, היוםצילום: מד"א תיעוד מבצעי
לי ירון
לי ירון

פועל בניין בן 35 נהרג היום (חמישי) בתאונה באתר בנייה ברחוב צ'לנוב בתל אביב, כשהפעיל במת הרמה. מפקחי מינהל הבטיחות של משרד העבודה סגרו את האתר, ומנהל העבודה עוכב לחקירה. פוקין ליו, מהגר עבודה מסין, הוא ההרוג השני בתאונות בענף הבניין השבוע והעשירי מתחילת השנה. ליו הוא הפועל השלישי שנהרג באתרי בנייה של חברת תדהר משנת 2016.

מאיר בטיטו ויששכר וייס, חובשים של מד"א שהגיעו למקום, אמרו שראו את הפועל שוכב על במת ההרמה כשהוא חסר הכרה וסובל מחבלת ראש קשה: "תוך כדי הטיפול הרפואי הורדנו אותו לרצפת האתר וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו מתן תרופות, הנשמות ועיסויים. מצבו היה קריטי ולצערנו בסופן נאלצנו לקבוע את מותו". הקמת הבניין כמעט הושלמה, והוא עמד להימסר בקרוב לדיירים.

ד"ר הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, אמרה כי "התאונה הטרגית היום מצביעה על הבעיה הקשה של אי הפצת מידע מטעם מנהל הבטיחות התעסוקתית על תאונות קטלניות ונסיבותיהן". היא הוסיפה כי "לפני שנתיים נהרג עובד באתר בנייה בתל אביב בנסיבות זהות לנסיבותיה הנדירות של התאונה שהתרחשה היום".

בארגון "קו לעובד" אמרו כי "על מינהל הבטיחות לפעול בכל הכוח בכדי להציל חיי אדם, באכיפה מתמדת. הממשלה שמוקמת בימים אלו צריכה לפעול במהירות למול הקיפאון ששרר בשנה וחצי האחרונות ולפעול לקידום מדיניות שתביא להרתעה של הקבלנים, ולמיצוי הדין עם האשמים באבדן חיי אדם".

אתר הבנייה באור עקיבא שבו נהרג פועל ביום ראשוןצילום: תיעוד מבצעי מד"א

לפי ספירת משרד העבודה והרווחה, הפועל שנהרג היום הוא ההרוג ה-14 בתאונות עבודה מתחילת השנה. אך לפי ספירת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה ו"קו לעובד" זהו ההרוג ה-20. הפער נובע מכך שבמשרד העבודה לא מגדירים שש תאונות כתאונות עבודה.

מקבוצת תדהר נמסר: "קבוצת תדהר מביעה כאב עמוק ומשתתפת בצערה של המשפחה. מיד עם קבלת דיווח ראשוני על התאונה הגיעו לאתר אנשי מקצוע והחלו בבדיקת פרטי התאונה המצערת. הבטיחות היא נר לרגלנו ונפעל לאלתר ללמוד את פרטי המקרה, כדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ