חולדאי תובע את רגב בסך חצי מיליון שקל: שיקרה כשאמרה שמנעתי הצבת דוכני תפילין

רגב אמרה בפברואר כי הבחירות הן "בינינו לבין ישראלים שמנסים למחוק את היהודי שבתוכנו", לאחר שעיריית תל אביב אסרה על הצבת הדוכנים ליד מוסדות חינוך. חולדאי: דברי בלע שנועדו לעורר סנסציה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רגב בכנסת, אתמול
רגב בכנסת, אתמולצילום: אלכס קולומויסקי

ראש העיר תל אביב רון חולדאי הגיש היום (שני) תביעת לשון הרע בסך חצי מיליון שקלים נגד שרת התחבורה מירי רגב. לפי חולדאי, רגב הפיצה פרסומים שקריים כשאמרה שהוא מונע הקמה של דוכנים להנחת תפילין בעיר. זאת, לאחר שעיריית תל אביב הודיעה בפברואר שלא תאפשר להציב דוכנים מכל סוג במרחק של עד מאה מטרים ממוסדות חינוך.

רגב תקפה את חולדאי לפני הבחירות וכתבה בפייסבוק כי "רון חולדאי מונע מהיהודים להניח תפילין כאן בישראל, ברחובות תל אביב". בפוסט הוסיפה רגב: "הבחירות הללו הן בינינו לבין ישראלים שמנותקים מהקשר העמוק של מסורת ישראל ומנסים למחוק את היהודי שבתוכנו". השרה דיברה על הנושא גם בכנס של פעילי ליכוד לפני הבחירות, ואמרה: "זה פשוט הזוי, פה במדינת ישראל, בתל אביב, לא יאפשרו לנו להניח תפילין? איפה דבר כזה יכול להיות? פשוט בושה וחרפה".

יום לאחר הכנס שלח חולדאי מכתב לרגב וביקש ממנה לחזור בה מהדברים או שלא לחזור עליהם שוב, אחרת יתבע אותה. רגב ענתה לו בעמוד הפייסבוק שלה: "חולדאי, אתה לא מאיים עליי, התביעה שלך לא מפחידה אותי. מי הסמיך אותך למנוע מיהודים להניח תפילין במרחב הציבורי?"

בתביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב על ידי עורכי הדין טל שפירא ומירב בר-זיק, נכתב כי מדובר ב"מסע השמצות מכוון ומתוזמן שבו נוקטת הנתבעת כלפי התובע מזה זמן רב". לפי התביעה, "לא ניתן להתעלם מהעובדה שדברי הבלע והדיבה נאמרו על ידי רגב בכוונת מכוון לעורר סנסציה מול קהל משולהב בתקופת בחירות, תוך הצגת מצג עובדתי שגוי מיסודו אשר נועד לשים את חולדאי כמטרה לשנאה ולבוז".

דוכן הנחת תפילין בתל אביב, ב-2016צילום: ניר קידר

עוד נכתב בתביעה כי רגב "אינה בוחלת בהפצת פייק ניוז והסתה פרועה, תוך התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות העלולות להיות לדבריה". חולדאי הודיע כי יתרום כסף שייפסק לזכותו לישיבה החילונית בינ"ה בתל אביב.

רגב עשויה לטעון שלא ניתן לנהל נגדה את התביעה בשל חסינותה הפרלמנטרית. חבר כנסת זכאי לחסינות מהותית מפני העמדה לדין בגין "הבעת דעה" או "מעשה" שביצע "במילוי תפקידו" או "למען מילוי תפקידו". אולם, היועץ המשפטי של הכנסת הבהיר לאחרונה שתכנון מראש של התבטאות כזאת לא חוסה תחת החסינות וניתן להעמיד חבר כנסת בגינה לדין כמו כל אדם אחר. לפי פרשנות של בית המשפט העליון, החסינות תינתן לחבר הכנסת רק אם פלט את ההתבטאות האסורה שלא במתכוון, בלהט ויכוח או בתגובה לדברים שנאמרו לו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ