עשרות הפגינו מול ביה"ח שיבא במחאה על הריגת צעיר שדקר מאבטח

משפחתו של מוסטפא יונס, חברי כנסת וראשי ועדת המעקב של הציבור הערבי השתתפו בעצרת וקראו לחקירה עצמאית של התקרית. "בגלל ויכוח על חבישת מסכה הוא מת, ועכשיו מנסים להפוך אותו למחבל", אמרה אמו

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחאה על הריגת מוסטפא יונס בביה"ח שיבא, היום
מחאה על הריגת מוסטפא יונס בביה"ח שיבא, היוםצילום: תומר אפלבאום
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

עשרות מחו היום (שני) מול בית החולים שיבא-תל השומר ברמת גן במחאה לזכר מוספא יונס, תושב עארה שנורה שם למוות בשבוע שעבר לאחר שדקר מאבטח. בני משפחתו, חברי כנסת וראשי ועדת המעקב של הציבור הערבי השתתפו בעצרת וקראו לחקירה עצמאית של נסיבות הירי ביונס, שהגיע לבית החולים לעבור בדיקה פסיכיאטרית.

המפגינים הניפו את תמונותיו של יונס וקראו קריאות בגנות המאבטחים שירו בו: "דמנו אינו הפקר ודמו של החלל קורא לצדק". אמו עביר אמרה בבכי כי רוצים להפוך את בנה ל"מחבל וטרוריסט", בזמן שלדבריה "הוא בסך הכל חולה שהגיע לקבל טיפול, ובגלל ויכוח שהתחיל על אי חבישת מסכה הוא מת".

לדברי מקור המעורה בפרטי החקירה, יונס, בן 26 במותו, בא לבית החולים ביום רביעי כדי לעבור בדיקה פסיכיאטרית. בזמן הבדיקה הוא שלף סכין ואיים על אחת הרופאות, אך לא פגע בה. כשיצא מהבדיקה העיר לו אדם אחר על כך שאינו עוטה מסכה, והוא שלף שוב סכין ואיים עליו. מערך האבטחה של בית החולים קיבל דיווח על התקרית, ומאבטחים עיכבו את יונס כשביקש לצאת ברכבו מהמקום. הוא סירב לצאת מרכבו, ולאחר שהוצא ממנו בכוח שלף שוב סכין ודקר אחד מהמאבטחים בראשו. בעקבות זאת ריתקו אותו המאבטחים לקרקע וירו בו למוות.

ח"כ אחמד טיבי, יו"ר סיעת הרשימה המשותפת, טען בהפגנה כי אפשר היה לעצור את יונס בלי ירי ומחה על כך שהמאבטחים טרם נחקרו. מוחמד ברכה, יו"ר ועדת המעקב, הוסיף: "ידו של השלטון קלה מאוד על ההדק כשמדובר באזרחים ערבים. הישנותם של פשעים כאלה מוכיחה שלא מדובר בטעות אלא במדיניות שמחלחלת מהקודקוד ועל לאחרון המאבטחים – מדיניות של גזענות ממוסדת".

הוריו של מוסטפא יונס בהפגנה בביה"ח שיבא, היוםצילום: תומר אפלבאום

עו"ד אחמד חמזה, שמייצג את משפחת יונס, אמר כי יבקש למנות שופט שיחקור את נסיבות המוות, משום שלמשפחה אין אמון במשטרה, והוסיף: "אנו מאמינים שזה רצח". עו"ד מודר יונס, יו"ר ועד ראשי הרשויות הערביות וראש המועצה המקומית עארה, אמר כי המשפחה ותושבי עארה דורשים לחקור את האירוע ולהעמיד לדין את היורים. הוא ציין כי מנהל שיבא, יצחק קרייס, יצר איתו קשר וכי הצדדים אמורים להיפגש בהקדם. "מסבירים לנו שמדובר בחברת אבטחה פרטית, ולכן נדרוש בראש ובראשונה לנתק קשר בין בית החולים לחברה הזו ולחקור את היורים", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ