ניסנקורן: לא אמנה ממלא מקום לפרקליט המדינה בשלב זה; מנדלבליט ימשיך בתפקיד

שר המשפטים הודיע לנציב שירות המדינה כי יבחן את האפשרויות השונות. היועמ"ש ממלא את התפקיד מתחילת החודש, לאחר שתמה כהונתו של דן אלדד

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניסנקורן בטקס חילופי השרים במשרד המשפטים, אתמול
ניסנקורן בטקס חילופי השרים במשרד המשפטים, אתמולצילום: שלומי אמסלם / לעמ
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

שר המשפטים החדש, אבי ניסנקורן, הודיע היום (שלישי) לנציב שירות המדינה כי החליט בשלב זה שלא למנות ממלא מקום לפרקליט המדינה. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ימשיך למלא את התפקיד כפי שעשה מאז שתמה כהונתו של דן אלדד בתחילת החודש.

במכתב ששלח לנציב, דניאל הרשקוביץ, כתב ניסנקורן כי בכוונתו "לבחון את האפשרויות השונות", והוסיף כי יתייעץ עם היועמ"ש ועם הרשקוביץ. לפי ההסכם הקואליציוני, ניסנקורן לא יכול למנות פרקליט מדינה קבוע במשך שלושה חודשים מרגע הקמת הממשלה. פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן סיים את כהונתו בדצמבר האחרון.

מנדלבליט ואוחנה בטקס חילופי השרים במשרד המשפטים, אתמולצילום: שלומי אמסלם/לע"מ

כהונתו של אלדד בתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה פקעה ב-1 במאי, זאת לאחר שבג"ץ אסר להאריכה. הצו הזמני שהוציא בג"ץ מנע גם את מינויו של כל ממלא מקום אחר לתפקיד, עד לפסיקה בסוגיה. על כן, סמכויותיו של אלדד עברו למנדלבליט.

בתגובה להודעתו של מנדלבליט על כך שלקח על עצמו את תפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה, אמר שר המשפטים היוצא אמיר אוחנה כי אינו יכול לעשות זאת "בהיעדר כל מקור חוקי לכך". אוחנה כתב לנציב שירות המדינה כי "אנחנו עדיין חיים במדינת חוק", והוסיף כי הפרקליטות "אינה ישות חיצונית השייכת למאן דהוא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ