המשטרה: החשוד ברצח חברתו ברמת גן שיבש את הבדיקה הפסיכיאטרית שלו

שמו של החשוד ברצח מאיה ווישניאק הוא עמית אלמוג, בן 21 מרמת גן. בית המשפט העליון יכריע מחר אם לקבל את בקשתו לעבור בדיקה פרטית. אמה של ווישניאק: אם זה קרה לנו, זה יכול לקרות לכל אחד ואחת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמית אלמוג בדיון ווידאו בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אתמול
עמית אלמוג בדיון ווידאו בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אתמולצילום: מגד גווזני

החשוד ברצח מאיה ווישניאק ביום שבת הוא עמית (יוסי) אלמוג, בן 21 מרמת גן. לפי החשד, אלמוג חנק למוות את ווישניאק, בת זוגו, בביתו ברמת גן. מחקירת המשטרה עולה כי כשאמו נכנסה לבית, הוא סיפר לה על מעשיו - וכשביקשה לדווח על כך למשטרה, דקר אותה בסכין מטבח ופצע אותה קל. המשטרה עצרה את אלמוג בביתו כשהוא משתולל ומתנגד למעצר, ובחקירתו הודה במיוחס לו.

בית המשפט העליון קיים היום (שלישי) דיון בבקשה של אלמוג לעבור בדיקה פסיכיאטרית פרטית, בנוסף לזו של הפסיכיאטר המחוזי. הבדיקה נועדה להעיד על מצבו הנפשי ולבדוק אם הוא יכול לשהות במעצר. בדיון אמרה נציגת המשטרה כי אלמוג שיבש את הבדיקה הפסיכיאטרית שעבר אתמול. לדבריה, הוא השתולל ועצר אותה לפני שהסתיימה.

מאיה ווישניאקצילום: באדיבות המשפחה

עורכי דינו של אלמוג, אורית חיון ודין כוכבי, אמרו כי הם רוצים לשכור את שירותיו של מנהל בית החולים הפסיכיאטרי גהה, פרופ' גיל זלצמן, כדי שיבדוק את אלמוג באופן פרטי. עו"ד חיון ציינה כי הבדיקה הפסיכיאטרית "אינה בדיקה מדעית" אלא "מבוססת בעיקרה על התרשמות הפסיכיאטר מהחשוד, והיא יכולה להיות די כפופה לטעויות". לדבריה, "על בסיס אותן טעויות, אחר כך יבחנו אותו בעתיד", כך שייגרם לו נזק בלתי הפיך.

השופט עופר גרוסקופף דן בסוגיה לאחר שבתי משפט השלום והמחוזי דחו את הבקשה. גרוסקופף הציע שפסיכיאטר פרטי מטעם ההגנה יישב בחדר בזמן הבדיקה, ויוכל להגיש שאלות בכתב לפני שתתחיל. נציגת המשטרה אמרה שלפי הייעוץ המשפטי של החטיבה הפסיכיאטרית במשרד הבריאות, נוכחות שכזו היא חסרת תקדים. נציגת המשטרה הוסיפה כי במשרד הבריאות סבורים כי נוכחות פסיכיאטר פרטי, "שמרים גבה, מכחכח בגרונו או אומר משהו, יכולה לשבש את הבדיקה".

משפחתה של מאיה ווישניאק באורנית, היוםצילום: מגד גוזני

נציגת המשטרה הוסיפה כי במשרד הבריאות רוצים לבדוק כיצד מתייחסים בחו"ל לבקשות שכאלו ולשקול שימוש במראה חד-כיוונית במהלך הבדיקה. מחר תגיש המשטרה חוות דעת של משרד הבריאות בנושא, ולאחר מכן ייתן בית המשפט את החלטתו.

בני משפחתה וחבריה של ווישניאק, בת 22 מאורנית, דיברו היום לראשונה מאז הרצח ביום שבת. אביה, אריאל, סיפר שבתו היתה חתומה על כרטיס אדי לתרומת איברים ושהם תרמו את קרניות עיניה. "מישהי מהמכון ההשתלות הלאומי אמרה ששני עיוורים יזכו לראות בזכותה. אני מאחל שיראו חיים ורודים כמו שמאיה ראתה".

הוריה הדגישו כי מקרה שכזה עלול לקרות בכל משפחה. "אם זה קרה לנו, זה יכול לקרות לכל אחד ואחת", אמרה האם, הילה. האם הוסיפה: "מאיה שלנו נפש חופשייה, הציבה יעדים לא שגרתיים, ילדה של אושר של שיחות ארוכות ועמוקות. זכיתי ללמד אותך להכין אותך לצאת אל העולם לבטוח באנשים. ראיתי איך את עולה ומתלהבת מכל מה שתכננת חולמת. ועכשיו מה יהיה?"

חבריה של מאיה ווישניאק באורנית, היוםצילום: מגד גוזני

חברתה של ווישניאק, עומרי יפה, סיפרה כי הרצח הפתיע את חבריה וקראה לאחרים לנסות למנוע מקרה דומה. "תמיד רוצים שנשים שנמצאות במערכות יחסים מתעללות ישתפו, אבל לא תמיד זה אפשרי. אז לכם, האנשים מסביב, תבדקו אם אתם יכולים למנוע את המקרה הבא. אנחנו לא ידענו כלום".

עורכי הדין חיון וכוכבי מסרו :"אנו מבקשים להשתתף בצער המשפחה. מדובר בטרגדיה קשה ובלתי צפויה לכל הנוגעים בדבר. נסיבות האירוע נחקרות בימים אלו ואנו ממתינים לממצאי החקירה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ