בר פלג
בר פלג

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ראשון) את מעצרו של עמית אלמוג, החשוד בחניקתה למוות של חברתו מאיה ווישניאק בת ה-22, בשמונה ימים. נציג המשטרה בדיון אמר כי החשוד מוסר גרסאות שונות בחקירותיו ובפגישתו עם הפסיכיאטר המחוזי לגבי הנסיבות שהובילו לרצח, וכי הוא משתף פעולה באופן חלקי עם החוקרים. השופטת ענת יהב קבעה בדיון כי קיים חשד סביר, "ואף למעלה מכך", לעבירות המיוחסות לו.

המשטרה מייחסת לאלמוג בן ה-21 עבירות של רצח לאחר תכנון, ניסיון רצח ושיבוש הליכי משפט. לפי המשטרה, אלמוג מכחיש שהיה תחת השפעת סמים או אלכוהול בעת ביצוע העבירה, אך הוא סירב לעבור בדיקת דם אחרי מעצרו. השופטת יהב אמרה בדיון כי החוקר שפגש את אלמוג לאחר התקרית אמר כי לא נראה מסומם או שיכור. נציג המשטרה הוסיף כי אלמוג הודה בחקירתו כי השתמש בסמים בעברו.

מאיה ווישניאקצילום: באדיבות המשפחה

החוקרים סבורים כי אלמוג מקצין את התנהגותו בחקירותיו כדי לייצר מראית עין של מצב נפשי מעורער. לפי מקור הבקיא בחקירה, אלמוג נוהג לצחוק ללא סיבה, ממלמל מילים לא ברורות ונראה כאילו הוא סובל מעוויתות בפניו. המשטרה גבתה בימים האחרונים עדויות מחברים רבים שלו ושל ווישניאק על מנת שיוכלו לשפוך אור על טיב הקשר ביניהם ועל מצבו הנפשי של אלמוג, שאינו מוכר למערכת בריאות הנפש.

נציג המשטרה ביקש בדיון לא להעביר את עמדתו של הפסיכיאטר המחוזי באשר לאלמוג לעורכת דינו מחשש לשיבוש הליכי משפט, אך בית המשפט התיר לה לקבל את חוות הדעת. המשטרה ביקשה עיכוב ביצוע להחלטת בית המשפט עד מחר, על מנת לערער עליה, והשופטת יהב הסכימה.

בני משפחתה של מאיה ווישניאק בהלווייתה באורנית, בשבוע שעברצילום: מגד גוזני

פרקליטתו של אלמוג, עו"ד אורית חיון, אמרה בבית המשפט שאמו של הצעיר סיפרה לחוקרים כי שיתפה את הפסיכולוג שלה במצוקתו הנפשית של בנה לפני שחנק למוות את ווישניאק. חיון ועו"ד דין כוכבי ממשרדה אמרו בתום הדיון כי "למרות התנגדות המשטרה, בית המשפט חייב אותה להעביר לידינו את חוות דעתו של הפסיכיאטר המחוזי, שאותה סירבו להעביר בטענה שזה חומר חקירה... כמו כן חייב בית המשפט את המשטרה לבצע בדיקת דם לחשוד תוך שמירה של דגימת דם במבחנה נפרדת ובתנאים מתאימים לצורך העברתה למומחה הגנה לאחר הגשת כתב האישום". סנגוריו של אלמוג דרשו לערוך לו בדיקת דם וביקשו שמומחה מטעמם ינתח את תוצאותיה במקביל למומחה משטרתי, והשופטת יהב קיבלה את בקשתם.

אלמוג הודה בחקירתו כי חנק למוות את ווישניאק החודש בבית אמו ברמת גן. מהחקירה עולה כי האם נכנסה לדירה לאחר הרצח וביקשה להתקשר למשטרה לאחר שסיפר לה על מעשיו. בתגובה, אלמוג השתולל, חנק ודקר אותה בסכין מטבח. המשטרה עצרה את הצעיר בביתו כשהוא משתולל ומתנגד למעצר. מקור הבקיא בפרטי החקירה אמר ל"הארץ" כי החשוד סיפר לחוקרים כי "שמע קולות" שאמרו לו לרצוח את ווישניאק.

לאחר שנדחה בשתי ערכאות, בית המשפט העליון אישר בשבוע שעבר לאלמוג באופן חריג להיבדק גם על ידי פסיכיאטר פרטי מטעמו כדי לקבוע אם הוא כשיר לעמוד לדין ויכול לשהות במעצר. בדיקת הפסיכיאטר המחוזי התעכבה לאחר שאלמוג לא שיתף פעולה במהלכה, השתולל ועצר אותה לפני שהסתיימה, ובמשטרה חשדו כי הוא מנסה לשבש אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ