לצד נתניהו, נפתח גם משפטם של מו"ל ידיעות אחרונות מוזס ובני הזוג אלוביץ'

מוזס מואשם בהצעת שוחד לרה"מ בתיק 2000, ושאול ואיריס אלוביץ' מואשמים במתן שוחד, בשיבוש מהלכי משפט ובהדחה בחקירה בתיק 4000. סנגורו של שאול אלוביץ': יש ניסיון להשפיע על עדים

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוזס בבית המשפט המחוזי בירושלים, היום
מוזס בבית המשפט המחוזי בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, בעלי בזק שאול אלוביץ' ואשתו איריס הגיעו היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים לפתח משפטם, לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו. מוזס מואשם בהצעת שוחד לראש הממשלה בתיק 2000, ובני הזוג אלוביץ' מואשמים במתן שוחד לנתניהו, בשיבוש מהלכי משפט ובהדחה בחקירה בתיק 4000.

עורכת הדין נוית נגב, המייצגת את מוזס לצד עורכת הדין איריס ניב סבאג, אמרה בדיון כי חומרי החקירה כבר הועברו להגנה. ואולם, לדבריה, חומרים שסווגו כשייכים לתיק 4000 התבררו כקשורים גם לתיק 2000, "ישירות ולא בפריפריה", וכעת נדרשת ההגנה להתעמק גם בהם.

שאול אלוביץ' בבית המשפט המחוזי בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

עו"ד ז'ק חן, סנגורו של אלוביץ', אמר בבית המשפט כי ההליך המשפטי זוהם. "רק אתמול התראיינו עדים, נתנו גרסאות וענו. זה קרקס", אמר. "התרענו בפני היועמ"ש והוא אמר שאין בכוונתו להתערב". הוא טען עוד כי ישנו ניסיון להשפיע על עדים, וביקש מבית המשפט "להזהיר את כל העדים בתיק".

עו"ד רוזן עוזר, סנגורה של איריס אלוביץ', ביקש זמן נוסף ללמוד את התיקים. "אנחנו צריכים זמן ללמוד את התיקים, היקפים גודלים שלתביעה היה הרבה יותר זמן ללמוד. רק תיקי 1000 ו-2000 זה 60 קלסרים", אמר. הוא ביקש גם לקבל חומרים נוספים שהתביעה סימנה כבלתי רלוונטיים.

נתניהו וסנגוריו פטמן וחדד בבית המשפט המחוזי בירושלים, היוםצילום: AFP

לפי כתב האישום, מוזס הציע לנתניהו "מתת בדמות שינוי ניכר לטובה באופן סיקורו ב'ידיעות אחרונות' וב-ynet ושינוי לרעה באופן הסיקור של יריביו הפוליטיים, בדרך שתבטיח שוב את בחירתו לראשות הממשלה, כל זאת בעד הפעלת כוחו השלטוני כראש הממשלה לקידום חקיקה בעלת השלכות כלכליות משמעותיות עבור מוזס". בני הזוג אלוביץ' מואשמים כי היטו את הסיקור באתר וואלה לטובת נתניהו ובני משפחתו, ובתמורה העניק ראש הממשלה הטבות רגולטריות שהניבו הכנסה של כמיליארד שקלים לבזק.

נתניהו אמר היום לעיתונאים בכניסה לבית המשפט כי החקירות נגדו "זוהמו ונתפרו", וכי כתב האישום "מופרך ותפור". הוא טען כי כתב האישום נועד להוביל להחלפתו בשלטון. "למעלה מעשור שהשמאל לא מצליח לעשות זאת בקלפי. גורמים במשטרה ובפרקליטות חברו יחד לעיתוני השמאל כדי לתפור לי תיקים הזויים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ