גנץ: לנתניהו שמורה חזקת החפות, יש לי אמון מלא במערכת המשפט

לאחר הנאום שבו תקף ראש הממשלה את מערכת אכיפת החוק ואת התקשורת, אמר רה"מ החליפי כי הוא "בטוח שמערכת המשפט תקיים עם נתניהו משפט צדק". סיעת דרך ארץ: לא מחנה הימין עומד למשפט, אלא עניינו של אדם

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גנץ ונתניהו בישיבת הממשלה, היום
גנץ ונתניהו בישיבת הממשלה, היוםצילום: אוהד צויגנברג
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ הגיב היום (ראשון) לפתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומסר כי "כמו לכל אזרח, גם לראש הממשלה שמורה חזקת החפות, ואני בטוח שמערכת המשפט תקיים עימו משפט צדק". גנץ פרסם את דבריו בטוויטר לאחר תחילת המשפט, ולאחר נאום שבו תקף ראש הממשלה את מערכת אכיפת החוק. הוא הוסיף: "יש לחבריי ולי אמון מלא במערכת המשפט ואכיפת החוק. בעת הזו, אולי יותר מתמיד, עלינו לפעול כמדינה וכחברה למען אחדות ופיוס".

נתניהו אמר לעיתונאים בכניסה לבית המשפט המחוזי בירושלים כי החקירות נגדו "זוהמו ונתפרו", וכי כתב האישום "מופרך ותפור". הוא טען כי כתב האישום נועד להוביל להחלפתו בשלטון. "למעלה מעשור שהשמאל לא מצליח לעשות זאת בקלפי. גורמים במשטרה ובפרקליטות חברו יחד לעיתוני השמאל כדי לתפור לי תיקים הזויים".

נתניהו ועורך דינו פטמן בבית המשפט המחוזי בירושלים, היוםצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

שר המשפטים, אבי ניסנקורן (כחול לבן), מסר גם הוא כי "‏לראש הממשלה עומדת חזקת החפות ואני מאחל לו שיוכיח אותה בבית המשפט. התברכנו במערכת משפט איכותית וללא משוא פנים. אין לי ספק שההליך המשפטי יתנהל בצורה עניינית והוגנת". הוא ציין: "כנבחרי ציבור במדינה יהודית ודמוקרטית, עלינו לשמור על חוסנה של מערכת המשפט ולהתמקד בפעילות למען האזרחים ואחדות העם".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד), מתח ביקורת חריפה על דבריו של נתניהו בפתח משפטו, ואמר כי "ההשתלחות הפרועה והמסיתה של נתניהו היא הוכחה סופית למה נאשם בפלילים אינו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה".

מסיעת דרך ארץ, שבה חברים שר התקשורת יועז הנדל וח"כ צבי האוזר, נמסר כי "היום במיוחד חשוב לזכור - לא מחנה הימין עומד למשפט, אלא עניינו של אדם. מחנה הימין בישראל נשפט אך ורק על מעשיו למען עם ישראל וארץ ישראל". עוד נמסר מטעם הסיעה כי "איש לא ייחל להגיע ליום הזה. כמו כל אזרחי ישראל אנו מקווים שראש הממשלה יזוכה בבית המשפט, שהוא המקום היחיד לבירור העובדות והאמת. לא הרחוב ולא התקשורת".

אוחנה מחוץ לבית המשפט בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

כמה שרים וחברי כנסת מהליכוד הגיעו לבית המשפט כדי לתמוך בנתניהו, בהם השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, השר המקשר בין הממשלה לכנסת דודי אמסלם, שר החינוך יואב גלנט, שרת התחבורה מירי רגב, שר האוצר ישראל כץ והשר צחי הנגבי.

נתניהו מואשם בתיק 1000 בקבלת שמפניות, סיגרים ותכשיטים מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר. לפי כתב האישום, הוא גם קידם עניינים אישיים ועסקיים של מילצ'ן בעודו מצוי בניגוד עניינים חריף. בתיק 2000 מואשם נתניהו במרמה והפרת אמונים בגין ניצול הצעת שוחד שקיבל ממו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. בתיק 4000, שנחשב לחמור ביותר, מואשם נתניהו בשוחד בגין שינויים רגולטוריים שהוביל והניבו לשאול אלוביץ' רווח של מיליארד שקלים תמורת קבלת סיקור אוהד באתר וואלה השייך לאלוביץ'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ