הארץ

יו"ר הכנסת, יריב לוין, אמר הבוקר (ראשון) כי "יום פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ייזכר כאחת מנקודות השפל של מערכת המשפט הישראלית". משפטו של נתניהו ייפתח בשעה 15:00 בבית המשפט המחוזי בירושלים בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים.

לוין כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "האישומים נגד ראש הממשלה הם חסרי תקדים בדמוקרטיות המערביות. מקומם היה, אם בכלל, במישור האתי ולא הפלילי, ולא בכדי משפטנים בכירים בעולם מותחים עליהם ביקורת קשה". הוא הוסיף כי המשפט הוא לא "רק משפטו של בנימין נתניהו" אלא גם "על עתידה של הדמוקרטיה הישראלית ועל עתיד מערכת אכיפת החוק שלה".

לוין מצטרף בדבריו לכמה בכירים בליכוד, שתקפו אמש את מערכת אכיפת החוק. השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה נשאל בחדשות 12 אם הוא מעריך שהמשפט מכור, ואמר: "אני לא יודע, אני מקווה שלא". לדבריו, "מצביעי הליכוד לא מאמינים לתזה שיצרה הפרקליטות. אנחנו מאמינים שנעשה עוול גדול למחנה הימין. מי שעומד מחר למשפט הוא מחנה הימין. הבינו שאין דרך אחרת להזיז את נתניהו". הוא אמר כי ילווה את נתניהו לבית המשפט, "לבקשת יותר ממיליון ישראלים שהצביעו עבורו".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר אמר בריאיון ל"פגוש את העיתונות" כי אם נתניהו לא יזוכה בבית המשפט "זה יהיה העוול הכי גדול בהיסטוריה של מדינת ישראל". שר החינוך יואב גלנט כתב בחשבון הטוויטר שלו: "באופן לא מפתיע הצביעות של התקשורת לקראת פתיחת משפטו של ראש הממשלה שוב חוגגת... איפה היתה נחישות והתגייסות זו רק לפני מספר ימים, לגבי חשיפת שיחות מנדלבליט-אשכנזי?"

יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד (יש עתיד-תל"ם), מתח ביקורת על שרי הליכוד שמתכננים ללוות את נתניהו לבית המשפט, ואמר הבוקר כי מדובר "בחרפה לאומית שלא תישכח. זה ניסיון ההפיכה האמיתי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ