"כתב האישום מופרך ותפור": נאום נתניהו המלא בפתח משפטו

בנאום שנשא בכניסה לבית המשפט המחוזי תקף ראש הממשלה את היועץ המשפטי לממשלה, המפכ"ל לשעבר ואת חוקריו וטען כי משפטו הוא ניסיון להפיכה שלטונית

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו בהצהרה מחוץ לבית משפט, היום
נתניהו בהצהרה מחוץ לבית משפט המחוזי בירושלים צילום: AFP
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין שוחד, מרמה והפרד אמונים נפתח היום (ראשון) בבית המשפט המחוזי בירושלים. כמה שרים וחברי כנסת מהליכוד הגיעו לבית המשפט כדי להביע תמיכה בנתניהו, בהם השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, השר המקשר בין הממשלה לכנסת דודי אמסלם, שר החינוך יואב גלנט, שרת התחבורה מירי רגב, שר האוצר ישראל כץ וח"כ צחי הנגבי.

כששרים מהליכוד מאחוריו, נשא נתניהו נאום בכניסה לבית המשפט שבו טען כי החקירות נגדו "זוהמו ונתפרו", כי כתב האישום נגדו "מופרך ותפור" וכי הוגש במטרה להחליף את שלטון הימין. ראש הממשלה תקף בנאומו את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך ואת חוקריו במשטרה ואמר כי משפטו הוא ניסיון להפיכה שלטונית.

מימין: דוד אמסלם, מירי רגב, אלי כהן, אמיר אוחנה, מאי גולן, גדי יברקן, הח"כית לשעבר אסנת מארק, צחי הנגבי, קטי שטרית, נתניהו, ניר ברקת, יואב גלנט, ישראל כ"ץ, שלמה קרעי ואריאל קלנר, היום בבית המשפטצילום: מתוך חשבון הטוויטר של נתניהו

נאום נתניהו המלא

"מנסים להפיל אותי ואת מחנה הימין. למעלה מעשור שהשמאל לא מצליח לעשות זאת בקלפי, אז בשנים האחרונות מצאו פטנט חדש. גורמים במשטרה ובפרקליטות חברו יחד לעיתוני השמאל, אני קורא להם 'רק לא ביבי', כדי לתפור לי תיקים הזויים.

המטרה היא להפיל ראש ממשלה חזק מהימין וכך להרחיק את המחנה הלאומי מהנהגת המדינה. לא אכפת להם אם יבוא פודל צייתן מהימין אבל אני לא פודל, אני לא מוכן להתאתרג, אני לא מוכן לעקור יישובים, אני לא מוכן לעשות כל מיני דברים ולכן צריך להפיל אותי בכל דרך.

שמעתי אתמול את (רוני) אלשיך, הוא הטיף בצדקנות על טוהר מידות. זהו אותו אלשיך שהעביר מיליונים מכספי משלם המיסים ללא מכרז ליועץ התקשורת שלו, אותו אלשיך שעבר עבירה פלילית כשהדליף בשידור חי מהחקירות בענייני. שטפל עליי עלילת שווא כאילו שלחתי חוקרים נגדו.

נתניהו והסנגור מיכה פטמן בבית המשפט המחוזי בירושלים, היוםצילום: עמית שאבי

בזה הוא מזכיר את רוני ריטמן, שעמד בראש היחידה שחקרה אותי. הוא טען את הטענה השקרית שאני הוא זה ששלחתי את קצינת המשטרה שהתלוננה נגדו בגין הטרדה מינית. אלה האנשים שהובילו את החקירות נגדי. אני בטוח שהם עשו את זה בנפש חפצה. החקירות האלה זוהמו ונתפרו מהרגע הראשון. מה הפלא שנגמרו בכתב אישום מופרך ותפור?

פעמיים התערבה חבורת 'רק לא ביבי' ברגל גסה בבחירות. ערב הבחירות באפריל 2019 הם הזדרזו לפרסם כתב חשדות נגדי. הם היו בטוחים שנתרסק בבחירות. זה לא קרה, אז הם ניסו עוד פעם. ערב הבחירות האחרונות במארס הם ניסו עוד פעם, הם הגישו כתב אישום וזו היתה אמורה להיות מכת מוות. הם עשו הכל כדי שלא אעמוד פה כראש ממשלה אלא כפוליטיקאי מובס וחפוי ראש.

אבל אזרחי ישראל, אתם הרבה יותר חכמים ממה שהחבורה הזאת חושבת עליכם, עלינו. ב-2015 קיבלתי 980 אלף קולות. חמש שנים לאחר מכן, עם כתב אישום תפור ומופרך, קיבלתי 1,350,000 קולות. זה גידול של כמעט 40%. זאת הבעת אמון עצומה בי והבעת אי אמון עצומה בהם.

תומכי נתניהו מפגינים בקרבת בית המשפט, היוםצילום: אוהד צויגנברג

לכן אני ניצב פה היום כראש הממשלה בגב זקוף ובראש מורם. אני דורש, חישפו הכל, גלו הכל. נציגי התקשורת, אני יודע למה אתם כאן. אתם רוצים לצלם אותי בבית המשפט כחלק ממסע התעמולה רק לא ביבי שלא נפסק אפילו לרגע. אני רוצה שהציבור יראה את כל התמונה. שהציבור יידע את כל האמת. ולכן הבקשה הראשונה שלי מבית המשפט היא שקיפות מלאה. אני מבקש שהכל ישודר בשידור חי. שידור רציף ולא מצונזר.

רק ביום חמישי האחרון אחד מהם ערך, דרוקר, משפט שדה נגדי בנוסח סובייטי. זה חסר תקדים בשיבוש מהלכי משפט והדחת עדים. לאחד אמרו אם לא תעיד נגד נתניהו תלך לכלא, ולאחר אמרו אם תשנה את העדות שלך בעד נתניהו, תלך לכלא.

הגשנו עוד תלונה ליועץ המשפטי לממשלה, בוא נראה מה ייצא מזה, אחרי שהוא דחה את כל התלונות שהגשנו נגד מבול ההדלפות הפליליות מהחקירה שיצאו מהבניין שלו. האם הפעם סוף סוף הוא יתייחס לתלונה? במקום הדלפות ושקרים, אני מציע פתרון פשוט. שהכל ישודר מלא מלא. בלי עריכה, שהכל ייחשף.

נתניהו ועורכי דינו בבית המשפט בירושלים, היוםצילום: עמית שאבי

אני דורש שייחשף המסמך המטלטל ששלח משרד המשפטים למבקר המדינה ב-2017. אותו משרד משפטים שב-2019 חתם על כתב האישום נגדי, שנתיים קודם לכן שלח מסמך למבקר המדינה ובו הוא קבע שלא נפל רבב בפעולותיי בנושא המרכזי בכתב האישום. בכל מיני תירוצים המסמך הזה לא מגיע אליי והוא לא מגיע אליכם, הציבור, כי הוא מפרק להם את התיק והוא מונע מהם להפיל ראש ממשלה מהימין.

פרסמו מיד את המסמך ששלח משרד המשפטים למבקר המדינה. אני דורש לפרסם עוד דברים. אני דורש לפרסם את התמלילים של החקירות שבהם השתמשו באמצעים עברייניים, כולל סחיטה באיומים שהופעלו במטרה להדיח עדים שהפלילו אותי בעדות שקר. אני דורש לפרסם את החקירה שבה הפגישו עד עם אשה מסוימת ואיימו עליו, אם לא תיתן לנו מה שאנחנו רוצים נגד נתניהו, נהרוס את משפחתך.

זה שלטון החוק? זו דמוקרטיה? איפה נשמעו דברים כאלה בדמוקרטיות? אני אגיד לכם מה עוד לא קרה בדמוקרטיות. בכל 244 שנות קיומן של דמוקרטיות מאז הצהרת העצמאות של ארה"ב, לא הוגש נגד אף אדם כתב אישום בגין סיקור עיתונאי אוהד. אגב, במקרה שלי זה גם לא היה. אני ומשפחתי, ראש הממשלה ומשפחתו הכי מושמצים בתקשורת בתולדות המדינה, דווקא נגדי הגישו אישום על סיקור אוהד.

תומכי נתניהו מפגינים בקרבת בית המשפט, היום צילום: אמיל סלמן

המציאו סעיף מיוחד בעבורי שלא קיים באף ספר חוקים בארץ ובעולם. תפרו אותו במיוחד בשבילי ורק בשבילי. קולקציית נתניהו. איך אמר שי ניצן הטהרן? זה תקדים אבל תמיד יש פעם ראשונה. 244 שנים זה לא היה. לגמרי במקרה זה נפל עליי. כי כשצריך לחסל אותי, ראש ממשלה חזק מהימין, הכל אבל הכל אפשרי.

כאן כמובן עולה השאלה, איך גיבה היועמ"ש את כל המהלכים הפסולים האלה וחתם על כתב האישום המופרך הזה? האם לוחצים עליו? האם יש לו משהו להסתיר? משהו אישי? האם המשהו הזה הן אותן קלטות סודיות שמוסתרות בכספת במשרד המשפטים? מי יודע. אני דורש לפרסם כאן ועכשיו את כל הקלטות של היועץ כי אין מחטא טוב יותר מאשר אור קרני השמש.

תומכי נתניהו מפגינים בקרבת בית המשפט, היוםצילום: אמיל סלמן

חובה להסיר עכשיו את כל צווי איסור הפרסום כי אם הציבור יידע את כל האמת, כל התיקים הללו יתפוררו. אני שומע את זה מכל כך הרבה אזרחים. הם אומרים לי 'ביבי תהיה חזק, אנחנו לא קונים את השטויות האלה. כולנו מבינים שתפרו לך תיקים. גורמים במשטרה, בפרקליטות ובתקשורת מנסים לבצע הפיכה שלטונית בניגוד לרצון העם'.

אני רוצה להרגיע את כולכם. בעזרתכם ובעזרת השם אמשיך להילחם. לא אתן להם להפיל אותנו. בזמן שהתקשורת תמשיך להתעסק בשטויות, אני אמשיך להנהיג את מדינת ישראל ולטפל בנושאים שבאמת חשובים לכם – להחזיר את מקומות העבודה שאיבדנו במשבר הקורונה, לחזק את הכלכלה שלנו, להמשיך להציל את חייהם של אלפי ישראלים לקראת אפשרות של גל קורונה שני ומעל הכל לשמור על הביטחון ולשמור על החיים שלכם. מדינת ישראל היא שליחות חיי ואמשיך ביתר שאת לשמור עליה, לשמור עליכם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ