נתניהו: לא אסכים לעסקת טיעון, אנחנו לא פה לעשות עסקים

ביום שבו נפתח משפטו התראיין ראש הממשלה לערוץ 20, תקף את מנדלבליט ורמז כי עמדתו בנוגע לתיקי נתניהו קשורה בחלקו בפרשת הרפז

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו בישיבת הממשלה לצד מזכיר הממשלה צחי ברוורמן, הדוברת שיר כהן ומירי רגב, הבוקר
נתניהו בישיבת הממשלה לצד מזכיר הממשלה צחי ברוורמן, הדוברת שיר כהן ומירי רגב, הבוקרצילום: אוהד צויגנברג
הארץ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הערב (ראשון) כי לא יסכים לעסקת טיעון.
"אנחנו לא פה לעשות עסקים, אנחנו פה להוציא את האמת לאור", הצהיר נתניהו בריאיון לערוץ 20, ביום שבו נפתח משפטו על קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

על פתיחת המשפט אמר נתניהו: "אני לא בא לשם אבל וחפוי ראש, אני בא לשם מלא עזוז כדי להילחם על הצדק של כולנו". בריאיון שב נתניהו ותקף את מערכת אכיפת החוק: "החבורה הנכבדה של כמה פרקליטים, שוטרים ועיתונאים מהתקשורת השמאלנית החליטו לתפור לי תיקים הזויים, כי הם חושבים שאני ארכין ראש".

כשנשאל אם טעה כשקידם את מינויו של אביחי מנדלבליט ליועץ המשפטי לממשלה, התייחס נתניהו לחלקו של היועץ בפרשת הרפז: "מי ידע על כל הדברים האלה? גם היום אנחנו לא יודעים. השאלה היא מה יש להסתיר. תביאו את הקלטות האלה (של השיחות בין מנדלבליט לבין הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי). למה הוא אישר את הסחיטה באיומים של עדים נגדי? למה הוא אישר להביא איזו האשמה מופרכת שאין בתולדות הדמוקרטיות? יש כאן שאלה, האם זה קשור במשהו שמוחזק שם בכספות של משרד המשפטים? האם מישהו מחזיק את הדבר הזה וכתוצאה מזה מחזיק גם אותו?" לדברי נתניהו, מי שהיה צריך לפתוח את הנושא היה פרקליט המדינה דן אלדד, שהתפוטר, ועכשיו מנדלבליט הוא החוקר של עצמו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ