נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיב היום (ראשון) לנאום שבו תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את מערכת אכיפת החוק ואת מנדלבליט עצמו בפתח משפטו, ואמר כי הוא דוחה את "הניסיון המופרך לייחס לרשויות אכיפת החוק שיקולים לא ענייניים".

מנדלבליט מסר כי "התביעה הכללית תנהל את ההליך בתיק זה כמו בכל תיק אחר - באופן מקצועי וענייני ובין כותלי בית המשפט בלבד". הוא ציין כי מערכת אכיפת החוק תפעל ללא מורא, "בהגינות ומתוך העיקרון שהכל שווים בפני החוק. זו מחויבותנו לאזרחי מדינת ישראל".

משפטו של נתניהו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים נפתח היום בבית המשפט המחוזי בירושלים. בפתח בית המשפט, כשלצדו שרים מהליכוד, טען נתניהו כי החקירות נגדו "זוהמו ונתפרו", כי כתב האישום נגדו "מופרך ותפור" וכי הוגש במטרה להחליף את שלטון הימין. "גורמים במשטרה, בפרקליטות ובתקשורת מנסים לבצע הפיכה שלטונית בניגוד לרצון העם", טען.

נתניהו וסנגוריו חדד ופטמן בבית המשפט המחוזי בירושלים, היוםצילום: Ronan Zvulun/אי־פי

נתניהו ייחס את החקירות ואת כתב האישום נגדו למי שכינה "חבורת רק לא ביבי", ותקף אישית את מנדלבליט, תוך שהוא רומז להתנהלות בעייתית שלו לכאורה בפרשת הרפז: "האם לוחצים עליו? האם יש לו משהו להסתיר? האם המשהו הזה הן הקלטות הסודיות שמוסתרות בכספת במשרד המשפטים? אם הציבור יידע את כל האמת, כל התיקים הללו יתפוררו".

הוא תקף בנאומו גם את המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך, ואמר: "שמעתי אתמול את אלשיך, הוא הטיף בצדקנות על טוהר מידות. זהו אותו אלשיך שהעביר מיליונים מכספי משלם המיסים ללא מכרז ליועץ התקשורת שלו, אותו אלשיך שעבר עבירה פלילית כשהדליף בשידור חי מהחקירות בענייני. שטפל עליי עלילת שווא כאילו שלחתי חוקרים נגדו".

נתניהו התייחס גם לרוני ריטמן, שעמד בראש יחידה 443 שחקרה את נתניהו, ואמר כי הוא "טען את הטענה השקרית שאני הוא זה ששלחתי את קצינת המשטרה שהתלוננה נגדו בגין הטרדה מינית. אלה האנשים שהובילו את החקירות נגדי. אני בטוח שהם עשו את זה בנפש חפצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ