נתניהו הודה: שוחחתי עם עד התביעה מילצ'ן "פעם-פעמיים" לאחר הגשת כתב האישום

בריאיון לחדשות 12 אמר רה"מ: "אמרתי לו חג שמח, אני לא זוכר מה". באחרונה הוזהרו סנגוריו שלא ליצור קשר עם עדים, לאחר שמילצ'ן דיווח כי אחד מהם הציע לו להתקשר לנתניהו

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו ומילצ'ן, ב-2005
נתניהו ומילצ'ן, ב-2005צילום: David Silverman/Getty Image/ ד
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודה הערב (שני) כי שוחח עם עד התביעה בתיק 1000, ארנון מילצ'ן, לאחר שהוגש כתב האישום נגדו. "פעם אחת בירכתי אותו", אמר נתניהו בריאיון לחדשות 12. כשנשאל אם "זה לא קצת משונה שנאשם מדבר עם עד תביעה מרכזי נגדו", השיב: "מותר לך לדבר. על מה דיברתי? אמרתי לו חג שמח, אני לא זוכר מה. פעם-פעמיים, אני כבר לא זוכר". נתניהו הכחיש כי ביקש לרמוז למילצ'ן שלא להעיד נגדו. היועץ המשפטי לממשלה הזהיר לאחרונה את עורכי הדין של נתניהו שלא ליצור קשר עם עדים, והוסיף כי הדבר עלול להוות שיבוש הליכי משפט.

כפי שדיווח "הארץ" בסוף השבוע האחרון, באחרונה פנה למילצ'ן עורך הדין בעז בן צור, שייצג אותו בעבר ומייצג כעת את נתניהו. מילצ'ן דיווח על השיחה לתובעת בתיקי האלפים, ליאת בן ארי, ותוכנה תועד במזכר שחיבר ראש צוות החקירה בתיק 1000, סגן-ניצב מומי משולם. "מילצ'ן אמר כי במהלך שיחתו עם בן צור הוא אמר לו: 'אתה יכול להרים טלפון לביבי, אבל לא לדבר איתו על התיקים. יש לו פינה חמה בלב אליך'", נכתב במזכר. "לדבריו, עו"ד בן צור הוסיף ואמר לו על ניהול התיקים את המשפט הבא: 'אנחנו ממהרים לאט'". עורך הדין אמר בשיחות סגורות כי השיחה המדוברת התקיימה בתקופת החגים, וכי מילצ'ן היה זה ששאל אותו אם יוכל להתקשר לנתניהו ולברך אותו. לדבריו, הוא הישב למילצ'ן בחיוב, אך הבהיר שלא יוכל לשוחח עם נתניהו על המשפט.

בעקבות הדיווח על השיחה שלחה בן ארי לבן צור מכתב שבו נאמר: "לאחרונה הובא לידיעתנו על ידי מילצ'ן וקליין (הדס קליין, העוזרת של מילצ'ן) כי פנית אליהם... ואף הצעת למילצ'ן להתקשר לנאשם. לאור האמור ראינו לנכון לפנות אליך בנושא, ולהדגיש את חובת הזהירות החלה עליך כעורך דין בהליך פלילי, בו אתה בא במגע עם עדי תביעה מרכזיים, כאלה שהיו לקוחותיך בעבר, משוחח אתם על עניינים הנושקים לתיק המתנהל בימים אלה בבית המשפט ואף מציע לעד תביעה ליצור קשר עם הנאשם בתיק". בן צור השיב במכתב שבו נאמר: "משלוח מכתבכם זה הוא בבחינת ניסיון להלך אימים על עורך דין מייצג שיש בו משום שימוש לרעה בסמכויות העומדות לכם". על כך כתב לו מנדלבליט: "אתה זה שיצרת קשר מיוזמתך עם מילצ'ן, ושוחחת עמו על נושאים המשיקים לתיקים שונים".

בנובמבר חשף "הארץ" כי מילצ'ן הסכים לשחרר את בן צור מהייצוג לטובת נתניהו, לאחר שאיש העסקים האמריקאי לארי אליסון, בעצמו עד בתיק 2000, פנה אליו. כשנה לפני כן התנגד מילצ'ן בתוקף למעבר. בעקבות האישור התקשר אליו ראש הממשלה הודה לו בחום ואמר לו כי הוא אוהב אותו. השיחה התקיימה לאחר שכתב האישום נגד נתניהו הוגש. מילצ'ן ובן צור נותרו בקשר גם לאחר המעבר. באחרונה התקשר מילצ'ן בטעות לקצין המשטרה משולם במקום לבן צור, ואמר לו: "תראה איזה תרגיל עשו לנו הפרקליטות והמשטרה".

הפרסומים בעניין מילצ'ן עוררו בצוות התביעה חשש שעד התביעה יתגלה כנתון להשפעה. בשל כך מבקשת הפרקליטות להקדים את עדותו, כך שיעיד לאחר קבוצת העדים הראשונה בתיק 4000.

לפי כתב האישום נגד נתניהו, הוא ורעייתו שרה קיבלו ממילצ'ן טובות הנאה בדמות סיגרים, בקבוקי שמפניה ותכשיטים בשווי מצטבר של 700 אלף שקלים. איש העסקים העיד כי המתנות ניתנו לבקשתם של בני הזוג ולא מיוזמתו. נתניהו מואשם במרמה והפרת אמונים, ונטען כי הוא פעל לסייע למילצ'ן בהשגת אשרת שהייה בארה"ב, בקידום מתן פטור ממס לתושבים חוזרים ובהקשר ליוזמה למיזוג חברות הטלוויזיה קשת ורשת. נתניהו הכחיש כי דרש לקבל מתנות וטען כי הן ניתנו כחלק מהחברות העמוקה בינו לבין מילצ'ן, ולכן אין בקבלתן פסול.

כתבות מומלצות

מפגינים אוקראינים עם סמל חטיבת אזוב בקייב, החודש. הציבור לא מתמודד עם המורכבויות של העבר

בצל האשמות רוסיה בנאציזם, אוקראינה מתמרנת בין ניכוס הלאומנות למגננה

איור: עמוס בידרמן

דלתות מסתובבות: הנוטש, החוזרת באופן חלקי והיושב על הגדר

שי ופוטין בבייג'ין, בפברואר. התלות הרוסית בסין גדלה מאז הפלישה לאוקראינה ונתנה לסין מנופי לחץ

סין עשויה לנצח במלחמה באוקראינה, אלא אם המערב יתאחד מולה

סמי ברדוגו. "אין לי דמיון"

סמי ברדוגו מנוכר להומוסקסואליות, למזרחיות ולחיים עצמם

נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים. דרעי היה ונשאר המורה הרוחני שלו

לא מת, לא גוסס, ולא בבית חולים: תיק 4000 חי ונושם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?