המשטרה בדקה שיחות בין השופטת כרייף לשופט אלרון כחלק מחקירת תיק השוחד המיני

כרייף ואלרון שוחחו סמוך לשלבים שבהם התמודדה לשיפוט ב-2016, ובכמה מקרים היא שלחה אחר כך הודעה לאפי נוה. בפרקליטות סברו כי אין בסיס לחקור את קשרי כרייף והשופט, המכהן כיום בבית המשפט העליון

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כרייף. התיקים נגדה ונגד נוה נסגרו בחודש שעבר, לאחר שהפרקליטות הודיעה כי אין סיכוי סביר להרשעה
כרייף. התיקים נגדה ונגד נוה נסגרו בחודש שעבר, לאחר שהפרקליטות הודיעה כי אין סיכוי סביר להרשעהצילום: דוברות בית המשפט
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

המשטרה בדקה קשר טלפוני מ-2016 בין השופטת אתי כרייף ושופט בית המשפט העליון יוסף אלרון, במסגרת חקירת יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה וכרייף בחשד לשוחד מיני. הפרקליטות סברה כי אין בממצאי הבדיקה בסיס לפתיחה בחקירה אודות קשרי כרייף והשופט, שכיהן בתקופה הנחקרת כנשיא בית המשפט מחוזי חיפה ושימש יו"ר הוועדה הבוחנת של לשכת עורכי הדין. חקירת שופט מחייבת אישור של היועץ המשפטי לממשלה, ובדיקה משטרתית של התנהלות שופט נחשבת לחריגה. התיקים נגד כרייף ונוה נסגרו בחודש שעבר, לאחר שהפרקליטות הודיעה כי אין סיכוי סביר להרשעה.

במסגרת חקירת כרייף ונוה, מצאו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלה"ב 433 כי כרייף ואלרון שוחחו בטלפון בסמוך לשלבים שבהם כרייף התמודדה לשיפוט. בכמה מקרים, החוקרים גילו כי מיד לאחר שיחת הטלפון עם השופט אלרון, שלחה כרייף הודעה לנוה. החוקרים הניחו כי ההודעות משקפות את תוכן השיחה עם השופט. כשנה לאחר מכן, באוקטובר 2017, מונה אלרון לשופט בבית המשפט העליון, בתמיכת נוה ושר האוצר לשעבר משה כחלון, גם הוא מקורב של כרייף.

שופט העליון אלרון. כיהן בתקופה הנחקרת כשופט בית המשפט מחוזי חיפהצילום: אוהד צויגנברג

במסמך משטרתי שהגיע לידי "הארץ", וסווג כ"סודי ביותר", בנו החוקרים ציר זמן שכלל את תאריכי שיחות הטלפון בין כרייף לשופט אלרון הסמוכות לשלבים שבהם התמודדה לשיפוט. במסמך נכתב כי ב-4 בפברואר 2016, ביום שבו הסתיים קורס השופטים שבו השתתפה כרייף, בשעה 18:52, התקשר אליה השופט אלרון והשיחה ביניהם ארכה 22 דקות. לפי המסמך, 20 יום לאחר מכן, השניים ניהלו שתי שיחות טלפון בשעה 12:00 בצהרים. באותה השעה, נכתב במסמך, כרייף שלחה הודעת סמס לנוה "בנוגע לחששה מכך שלא עברה את הקורס. היא כותבת, בין היתר, 'חוששת שלא ומתכננת את הצעד הבא'".

לפי המסמך, ב-28 בפברואר 2016 - ביום שבו נודע לכרייף כי לא עברה את הקורס - היא התקשרה לשופט אלרון בשעה 8:06. אורך השיחה היה 11 דקות. בשעה 13:01 באותו יום השופט אלרון התקשר לכרייף - שיחה שארכה שנייה. השיחה הסתיימה ומיד לאחריה כרייף התקשרה לשופט אלרון, והשיחה ארכה ארבע דקות. לפי המסמך, בשעה 17:36, לאחר שכרייף ניסתה מספר פעמים ליצור קשר עם נוה, היא כתבה לו: "במידה וההמלצה שלילית (כך נראה לצערי ושלא בצדק) אני צריכה את הקול של נציג הלשכה וגם שיבחנו את התיק שלי לעומק ויגלו קרוב לוודאי שאין הלימה בין ההמלצה לתוכן. הייתי ראויה מאוד אפי. מאוד".

עוד נכתב במסמך כי בשישה במארס 2016, "בשעה 16:24 - יום ועדת המשנה השני - אתי מתקשרת לשופט אלרון לאחר הוועדה". השיחה הבאה שמוזכרת במסמך המשטרתי התקיימה בין כרייף לאחיו של השופט אלרון, עו"ד מוטי אלפריח. השיחה התקיימה בשבעה ביוני בשעה 18:45, אז התקשר עו"ד אלפריח לכרייף והשיחה ארכה כדקה וחצי. אלפריח אף המליץ על כרייף לוועדה לבחירת שופטים, שם ציין כי הוא מכיר אותה כ-16 שנה, מהתקופה שבה למדו משפטים, וכי הם חברים וקולגות.

נוה בבית משפט השלום תל אביב, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

חוקרי המשטרה חתמו את המסמך במילים הבאות, שנכתבו באותיות מודגשות: "בין השופט אלרון לבין אפי נוה קיימות 330 שיחות מאז נבחר אפי נוה לראשות הלשכה". ככל הנראה, בכך ניסו החוקרים לחבר בין הקשר בין נוה וכרייף לקשר שבינה לבין השופט אלרון. המשטרה העבירה את המסמך המסווג לפרקליטות, שם הוחלט כי בקשר בין כרייף לשופט אלרון אין חשד לעבירה פלילית ולפיכך אין לפתוח בחקירה.

הפרקליטות וסנגוריה של כרייף לא מסרו תגובה.

מהמשטרה נמסר כי היא "מנהלת חקירותיה על פי חוק ביסודיות במקצועיות ובניקיון כפיים, והכל במטרה אחת, להגיע לחקר האמת וכך גם במקרה נשוא פנייתך. החקירה לוותה לכל אורכה על ידי גורמי הפרקליטות ובסיום, התיק הועבר לעיונם והחלטתם על פי החוק".

מהשופט אלרון נמסר באמצעות דוברת הרשות השופטת: "השופט אינו מכיר את פרטי חקירת המשטרה אשר נגעה לאפי נווה ולשופטת כרייף ואף לא נדרש לכך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טיסות נכנסות אסף נווה

"הכי קשה זה הניתוק. היינו על קרחון חודש, בלי קליטה, בלי כלום"

קינוח שבועות בהשראת קנולי

עם כל הכבוד לעוגת גבינה, לכו על קינוח מופרע לשבועות

משתזפים ביום שמשי בפראג. חשיפה לשמש קשורה לירידה בתחלואת לב וסוכרת

מתברר שחשיפה לשמש תורמת לנו בדרכים שלא היינו מעלים על הדעת

נערים יהודים וערבים משחקים כדורגל ליד חומות העיר העתיקה בירושלים, שנות ה–20

בית"ר ירושלים, שמאלנים: הצד המפתיע של תולדות הכדורגל בארץ

ביתו של אריה ברק בחיפה  
חיפה
בית
עיצוב פנים

"קניתי כאן דירה, ואז עוד אחת ועוד אחת - וחיברתי אותן לבית אחד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?