מורשע שני בתקיפת מפגין נגד נתניהו נשלח למאסר, גם הוא חסר בית

סרגיי חיים, המוכר לשירותי הרווחה, הורשע בתקיפה בהסדר טיעון לאחר שהכה מפגין בתל אביב. הוא נידון ל-11.5 חודשים. לפי "בדיקת הארץ", עד כה הוגשו תשעה כתבי אישום בגין תקיפת מפגינים

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ההפגנה נגד נתניהו בתל אביב שבה הוכה המפגין, באוקטובר
ההפגנה נגד נתניהו בתל אביב שבה הוכה המפגין, באוקטוברצילום: עופר וקנין
בר פלג
בר פלג

חסר בית מתל אביב שהורשע בתקיפת מפגין נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו נשלח השבוע ל–11.5 חודשי מאסר בפועל, ארבעה מהם בשל הפעלת סעיף מאסר על תנאי בעקבות הרשעה קודמת. זהו האדם השני שמורשע בתקיפת מפגינים מתחילת המחאה נגד נתניהו, וגם המורשע הקודם שנשלח למאסר הוא חסר בית.

חסר הבית בתיק הנוכחי, סרגיי חיים, הודה והורשע באוקטובר האחרון כחלק מהסדר טיעון בעבירה של "תקיפה הגורמת לחבלה של ממש". לפי פסק הדין, חיים הגיע לאזור ההפגנה בתל אביב שיכור, החל לצעוק על מפגינים שהם מפריעים לו לישון והכה באגרופיו אחד מהם. בתגובה ניסה המפגין להגן על ראשו בידיו, וחיים שרט את ידו בציפורניו.

השופטת רונית פוזננסקי־כץ, שקיבלה את הסדר הטיעון בשבוע שעבר, אמרה כי המפגין שהותקף הסכים להסדר וסלח לחיים. חיים, המוכר לשירותי הרווחה, נותר במעצר מאז התקרית מכיוון שלא הצליח למצוא חלופה מתאימה. נוסף על המאסר בפועל, נגזרו על חיים שישה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

כתב האישום נגד חיים הוגש ימים בודדים לאחר התקיפה, לצד שני כתבי אישום נוספים שהוגשו נגד מפגיני ימין לאחר לחץ תקשורתי, בעקבות התגברות האלימות כלפי מפגינים נגד נתניהו. לפי מעקב "הארץ", מתחילת המחאה הוגשו תשעה כתבי אישום על תקיפת מפגינים, אף שבהפגנות דווח על עשרות תקריות אלימות ורבות מהן תועדו. במשטרה אומרים כי מספר כתבי האישום שהוגש גדול יותר, אך בדומה לפרקליטות הם אינם מספקים נתונים בנימוק שהדבר "בלתי אפשרי למעקב".

האדם השני שהורשע בתקיפת מפגינים נגד נתניהו הוא חסר בית שזרק אבנים על מפגינים ותקף שוטרים בחיפה, ונגזרו עליו שמונה חודשי מאסר בפועל. לפי פסק הדין, בתחילת אוגוסט הגיע דניס פוטודינסקי לצומת מקסים בעיר, ושם ביצע את העבירות כשהיה שיכור. בעת הדיונים בבית משפט השלום בחיפה שאלה השופטת אורית קנטור את פוטודינסקי אם השליך אבנים על מפגינים כי לא הסכים עם הדעות שלהם. הוא השיב: "לא. הייתי תחת השפעת אלכוהול".

לפי פסק הדין, אחת המפגינות נפגעה מאבן שזרק פוטודינסקי לעברה ופונתה באמבולנס לבית חולים. השוטרים ניגשו אל פוטודינסקי ומנעו ממנו להמשיך במעשיו. אחד השוטרים הודיע לו שהוא מעוכב לחקירה, ובתגובה הוא קילל אותם והעיר הערות גזעניות לשוטר ממוצא אתיופי. כשהודיע לו שוטר כי הוא עצור ואזק את ידיו, הוא קילל ודחף אותו. לפי טיעוני ההגנה לעונש, פוטודינסקי גדל בבית יתומים ובפנימיות. הוא טופל במסגרת פסיכיאטרית מגיל 22, עבר אשפוזים, התמכר לסמים וביצע עבירות רכוש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ