ח"כ כסיף הגיש תלונה במח"ש נגד השוטר שתקף אותו: "רצח פוליטי מעבר לפינה"

כסיף, שהותקף בידי שוטר בהפגנה במזרח ירושלים, אמר כי "נתניהו הוא פטריית הרעל שצמחה בשלולית הדם של רבין". מפקד התחנה שפיקד על האירוע הגיע למח"ש לפני כסיף, ככל הנראה כדי להעיד על התקרית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כסיף במשרדי מח"ש בירושלים, היום
כסיף במשרדי מח"ש בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

חבר הכנסת עופר כסיף (הרשימה המשותפת) הגיש היום (ראשון) תלונה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) נגד השוטר שהיכה אותו ביום שישי, במהלך ניסיון מעצר בהפגנה במזרח ירושלים. כסיף, שהפגין בשכונת שייח ג'ראח נגד פינוי משפחות פלסטיניות מבתיהן לטובת משפחות יהודיות, נפגע בפניו. מפקד תחנת שלם שפיקד על האירוע הגיע למח"ש לפני כסיף, ככל הנראה כדי להעיד על התקרית.

"הכתובת היא לא על הקיר, היא כתובה באותיות קידוש לבנה ענקיות, והכתובת הזו אומרת שרצח פוליטי הוא מעבר לפינה", אמר כסיף בהצהרה לתקשורת בכניסה למח"ש, "נתניהו הוא פטריית הרעל שצמחה בשלולית הדם של רבין, והצמיחה פטריות נוספות שהולכות ומרעילות את החברה שלנו. לא ניתן לפטריות האלה להרעיל את החברה שלנו יותר".

כסיף לאחר שהותקף על ידי שוטרים בשייח ג'ראח, ביום שישיצילום: אוהד צויגנברג

"תושבי שייח ג'ראח והשטחים הכבושים בכלל סובלים מאלימות יום יומית", המשיך כסיף, "כאשר עם כובש הוא לא יהיה חופשי, כי פשעי הכיבוש והדיכוי יזלגו לתוך העם הכובש עצמו ואנו רואים את זה בשנים האחרונות. מה שאנו רואים עכשיו זה זליגה של הכיבוש האלים כלפי אזרחים בישראל, קודם כל פלסטינים - אבל לא רק. האלימות המשטרתית משתוללת כלפי יוצאי אתיופיה, חרדים ותושבים מוחלשים, ואנחנו יודעים שגם כלפי אנשים עם מוגבלויות ונשים והאזרחים עצמם". כסיף ציין גם את אלימות המשטרה בשנה האחרונה כלפי המפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בתיעוד מההפגנה נראה כסיף מותקף באגרופים בידי שוטרים ומוצמד בכוח אל הקרקע. הוא נפצע ונזקק לטיפול רפואי, משקפיו נשברו וחולצתו נקרעה. השוטר שניסה לעצור את כסיף טען בתחקיר התקרית כי לא ידע שמדובר בחבר כנסת, והתעקש שהוא בעט בו טרם ניסיון המעצר. גורמים במשטרה מגבים את השוטר ולפי שעה אין בכוונתם להשעות אותו מתפקידו. מצלמות גוף שנשאו השוטרים במקום לא תיעדו את הבעיטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ