צעירה בת 21 נורתה למוות במזרח ירושלים, עדי ראייה: היא נפגעה מכדור תועה

בקטטה ההמונית בשכונת ואדי ג'וז נפצעו גם ארבעה בני אדם, אחד קשה. בני משפחתה של ההרוגה, מרים אל-תכרורי, טענו כי המשטרה לא פעלה במהירות כדי להפסיק את הקטטה. דודה אמר כי התקשר למשטרה 40 דקות לפני הירי הקטלני, אך לא נשלחו ניידות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מרים אל-תכרורי
מרים אל-תכרוריצילום: באדיבות המשפחה

צעירה בת 21 נהרגה הלילה (ראשון) מירי במהלך קטטה בין שתי משפחות במזרח ירושלים. עדי ראייה סיפרו כי הצעירה, מרים אל-תכרורי, חזרה לביתה בתום תפילה שהתקיימה במסגד אל-אקצא לרגל חודש הרמדאן, ונפגעה מכדור תועה שנורה בשכונת ואדי ג'וז שבה התגוררה. מהמשטרה נמסר כי נעצרו שני חשודים במעורבות בקטטה והועברו לחקירה.

אמה של מרים אל-תכרורי, עאישה, עמדה לידה ברגע הירי. "היא אמרה לי 'אמא, משהו נכנס לי לחזה'", סיפרה האם. דודה של מרים הבהיל אותה ברכב פרטי לבית החולים אלמקאסד, שם נקבע מותה.

בני משפחת אל-תכרורי טענו כי המשטרה לא פעלה במהירות כדי להפסיק את הקטטה ההמונית שגרמה לבסוף למותה. לדברי דודה של מרים, ג'מאל אל-תכרורי, הוא התקשר למשטרה עוד לפני הירי הקטלני באחייניתו. "התקשרתי למשטרה שעתיים אחרי שזה התחיל, ואמרו לי שהם מגיעים", אמר, "התחנה נמצאת במרחק של חמש דקות הליכה ברגל, דקה וחצי באוטו. אבל אף אחד לא הגיע. אחרי 40 דקות ירו בה". לאחר מותה של הצעירה החל תהליך סולחה בין המשפחות היריבות.

תושבים סיפרו כי בשכונה קיימת יריבות ממושכת בין המשפחות אל-עג'לוני ואבו גריבה, וכי בימים האחרונים פרצו עימותים בין הצדדים, שבמהלכם נפצעו כמה אנשים מירי חי ומזיקוקים. לדברי התושבים, ניסיונות להרגיע את הרוחות לא צלחו עד כה. בקטטה הלילה השתתפו עשרות רבות של בני אדם. לפי המשטרה, מלבד שימוש בנשק חם, במהלך הקטטה הלילה הושלכו גם בקבוקי תבערה ונורו זיקוקים. באירוע נפצעו עוד ארבעה בני אדם, כולם ככל הנראה מהירי. אחד מהם, טאלב אידריס, נפצע באורח קשה והועבר לטיפול בשערי צדק. גם הוא לא היה חלק מהקטטה ולדברי תושבים הגיע למקום בניסיון להפריד בין הניצים.

סכסוכי משפחות הם דבר נפוץ למדי במזרח ירושלים. לפני כחודשיים נרצחו 4 בני אדם בסכסוך אחר בכפר עקב. לילות הרמדאן, שבמהלכם מסתובבים אלפי אנשים ברחובות בשעות הלילה, הם זמנים מועדים להתפרצויות אלימות. עם זאת שכונת ואדי ג'וז שבה אירע הירי הלילה היא שכונה שלווה למדי שלא מתאפיינת באירועי אלימות.

ממשטרת ישראל נמסר: "הלילה, מעט לפני חצות, התקבל דיווח אודות אירוע אלימות בין משפחות בוואדי ג'וז שבמזרח ירושלים במהלכו בוצע שימוש בנשק, הושלכו בקבוקי תבערה ונורו זיקוקין. כתוצאה מכך נפצעו חמישה מעורבים שפונו לטיפול רפואי, מהם פצועה אחת בשנות ה-20 שמותה נקבע בבית החולים. כוחות משטרה רבים הגיעו למקום והחלו בפעולות להשבת הסדר תוך חקירת האירוע, איסוף ממצאים וביצוע סריקה לאיתור חשודים. במהלך פעילות המשטרה במקום נעצרו שני חשודים במעורבות באירוע והם הועברו לחקירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ