בן 57 מואשם בהסתה לאלימות נגד נתניהו בגין שלושה פוסטים שזכו לחמישה לייקים

שלושת הפרסומים שבגינם הוגש כתב האישום זכו יחד לחמישה סימוני "לייק", שמונה שיתופים ו-17 תגובות. הפרקליטות: התכנים שהעלה זכו לחשיפה ושימשו במה לאחרים להביע תמיכתם בתכנים

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו, בשבוע שעבר
נתניהו, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

הפרקליטות הגישה אתמול (ראשון) כתב אישום נגד בן 57 מאלפי מנשה בגין שלוש עבירות של הסתה לאלימות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפי כתב האישום, שהוגש באישור היועץ המשפטי לממשלה, בשנה שעברה פרסם הנאשם, עופר קופלמן, פוסטים בדף הפייסבוק שלו שבהם קרא לנקוט באלימות נגד נתניהו. לפי הפרקליטות, הפוסטים "זכו לחשיפה ושימשו במה לאחרים להביע תמיכתם בתכנים באמצעות לייקים, שיתופים או תגובות". שלושת הפרסומים קיבלו יחד חמישה סימוני "לייק", שמונה שיתופים ו-17 תגובות.

בכתב האישום מצוין כי שלושת הפוסטים שפרסם קופלמן נכתבו בעת שנגד נתניהו התקיימו הפגנות תכופות ברחבי הארץ. בראשון מהפוסטים, שפורסם ביוני, כתב הנאשם: "שהצורר ביבי! שוב משחק לנו בראש. ממציא גל שני, יושיב אותנו בבית. ואז בשקט יבצע את הסיפוח...ביבי נתניהו הוא הגרוע באויבינו!!! דינו מוות!!!" בפוסט השני, שפורסם חודש לאחר מכן, שיתף קופלמן מאמר שפורסם באתר Ynet ועסק בנתניהו תחת הכותרת "יש מלך בישראל - ורק אנחנו אשמים בסיאוב", וכתב: "רק רצח שלו, יחזיר לנו את המדינה! מוות לביבי!!!!!!!!!" בפוסט השלישי, שפורסם גם הוא ביולי, כתב הנאשם: "עוד פעם מפחידים אותנו...גם אם יהיו פי שלוש חולים קשים, יש את המכונות לטפל בהם. אבל למה לא שוב להוריד אותנו על הברכיים? הרבה יותר קל לשלוט בנו ככה, ושוב המסקנה המתבקשת...מוות לביבי נתניהו!!!"

באוקטובר האחרון אמר נתניהו בנאום לזכרו של יצחק רבין בכנסת כי "יש היום הסתה מפורשת לרצח שלי ושל משפחתי". "25 שנה אחרי רצח רבין, יש הסתה מפורשת לרצח ראש הממשלה ובני ביתו חדשות לבקרים - ואיש כמעט אינו פוצה פה", אמר נתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ