"כתב התביעה לא הגיע" |

בוטל פסק דין שחייב את יאיר נתניהו לפצות תובעת בחצי מיליון שקל

שופט השלום בכפר סבא קיבל את טענת נתניהו שלא קיבל כתב תביעה מטעם דנה כשדי, אף שבית רה"מ קיבל את המסמך ונתניהו ציין שהתביעה מגוחכת. על בנו של רה"מ נגזרו 4,500 שקל הוצאות משפט, והדיון בתביעה יימשך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו בבית משפט השלום בתל אביב, שלשום
נתניהו בבית משפט השלום בתל אביב, שלשוםצילום: הדס פרוש

בית משפט השלום בכפר סבא ביטל היום (רביעי) פסק דין שחייב את יאיר נתניהו לשלם חצי מיליון שקל לאישה שתבעה אותו בגין פרסום לשון הרע נגדה. השופט רונן פלג קיבל את טענת נתניהו כי כתב התביעה לא הגיע לידיו, אף שבית ראש הממשלה אישר שקיבל את המסמך ונתניהו צייץ לאחר פרסומים על התביעה: "תביעת השתקה מגוחכת, הזויה וחסרת כל בסיס, אשר כל מטרתה להביא פרסום ושדינה להידחות".

פלג קבע כי כתב התביעה הומצא לנתניהו כדין בכתובתו הרשומה במעון ראש הממשלה בירושלים, אך הוסיף: "לא מן הנמנע כי אכן המסמך לא הגיע לעיונו של המבקש (נתניהו, י"ב) מכל סיבה שהיא, בין אם עקב מחדל של הגורמים המטפלים בדואר המתקבל במעון ראש הממשלה ובין אם עקב מחדל של המבקש עצמו". נתניהו חויב לשאת בהוצאות התובעת, דנה כשדי, בסכום של 4,500 שקל. אם נתניהו לא ישלם את ההוצאות, פסק הדין יוותר על כנו.

פסק הדין ניתן לפני כחודשיים לטובת כשדי במעמד צד אחד - לאחר שנתניהו לא הגיש כתב הגנה. בחודש שעבר ביקש נתניהו לבטלו, וטען כי ההחלטה להעניק פסק דין במעמד צד אחד ניתנה עקב הטעיה וחוסר תום לב "חמורים ביותר (אם לא בזדון) של כשדי". לאחר ביטול פסק הדין יימשך הדיון בתביעה, ונתניהו צפוי להגיש כתב הגנה. זו אינה הפעם הראשונה שבית משפט פוסק נגד נתניהו במעמד צד אחד והוא מבקש לדחות את פסק הדין בטענה כי לא ידע על קיומה של התביעה.

כשדי, צעירה שהצטלמה עם ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ בזמן קמפיין הבחירות הקודמות, הגישה את התביעה בשל פרסומיו של נתניהו ברשתות החברתיות. לדבריה, הפרסומים רומזים על קשר "מיני, אינטימי וזוגי (בינה) ובין גנץ, דבר שאין לו כל אחיזה או קשר במציאות". בתביעה תיארה כשדי ציוץ בטוויטר מסוף חודש פברואר שבו שאל נתניהו את עוקביו "מישהו יודע מי זאת?" בצירוף תמונתה. זאת, כך לפי כתב התביעה, "בעיצומו של בליץ כפייתי וחולני של פרסומי הנתבע על 'פרשיות מין' הקשורות בגנץ, על משלוח סרטוני סקס למאהבות". כשדי תובעת מנתניהו 500 אלף שקל ודורשת ממנו למחוק את הפרסומים ולפרסם התנצלות.

"נתניהו ניצל צילום תמים לחלוטין של התובעת עם גנץ... במהלך מערכת הבחירות, כדי לייצר רמיזות בוטות לכך שגם התובעת אינה אלא בת זוגו לקיום יחסי מין", נכתב בכתב התביעה. "התובעת הוצגה על ידי הנתבע, שכלל אינו מכיר אותה, כבחורה קלת דעת ומופקרת, כמי שהיא עוד אחת ב'רשימת כיבושיו' של גנץ, כמובן ללא כל בירור עמה, ללא כל היכרות אתה ובלא שיש בדברים ולו קורטוב של אמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ