ערבי תושב יפו נעצר בחשד להשלכת בקבוק התבערה שפצע קשה ילד בן 12 בעיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוחמד בן ה-12 בבית החולים שיבא עם אמו נור
מוחמד בן ה-12 בבית החולים שיבא עם אמו נורצילום: הדר יואביאן

ערבי תושב יפו נעצר אתמול (ראשון) בחשד שהשליך את בקבוק התבערה שפצע ילד בן 12 בעיר בשבוע שעבר. הילד, מוחמד גינטזי, סובל מכוויות בפניו ובפלג גופו העליון, והוא מורדם ומונשם. מצבו מוגדר קשה ויציב אחותו נפצעה קל בהצתה בבית המשפחה בשכונת עג'מי.

מקורות במשטרה אמרו כי החקירה, שגם שירות הביטחון הכללי מעורב בה, צפויה להניב מעצרים נוספים. על רקע העימותים בין יהודים לערבים, נבדק בתחילה חשד כי המציתים הם יהודים. כיוון החקירה שלפיו התוקפים הם ערבים התחזק בסוף השבוע, לאחר שהתגלה כי מלבד בית משפחת גינטזי הושלכו בקבוקי תבערה על עוד ארבעה בתים בשכונה שדייריהם יהודים.

הנזק שנגרם בבית ביפו לאחר שהושלך לתוכו בקבוק תבערה, הלילהצילום: אורן זיו/שיחה מקומית

לפי כמה שכנים, בבית נוסף שהושלך עליו בקבוק תבערה מתגוררים דיפלומטים. לפי מקור המעורה בפרטי החקירה, תאורת החג שהיתה תלויה על חלון הבית לא פעלה - דבר שאישר גם אב המשפחה - ועל כן ייתכן שהתוקפים אכן לא זיהו שבבית מתגוררת משפחה ערבית. בליל התקרית תועדו במצלמות האבטחה הסמוכות לבית שני רעולי פנים כשהם נמלטים מהמקום מיד לאחר הצתת בית המשפחה, ועל פי החשד הם היו מעורבים במקרי ההצתה הנוספים בעיר באותו יום.

אביו של מוחמד, סברי גינטזי, אמר ל"הארץ" לאחר מעצר החשוד בפגיעה בבנו: "אני רוצה לראות אותם ולשבת מולם. שיסבירו לי איך הם טעו בזיהוי. סביבי נמצאים רק יהודים, כולם מכירים אותי בשכונה. אין לי בעיות עם אף אחד ולא הזקתי לאף אחד. אני לא מבין למה זה מגיע לי.

"אני מת לראות אותו ולהבין איך הוא יכול היה לטעות בזיהוי כשהיו קישוטי רמדאן מחוץ לבית. שיביאו לי אותו, אני רוצה להבין למה עשה את זה, גם ליהודים. כולנו חברים ומושיטים יד", הוסיף גינטזי. "אם אפגוש אותו אשאל, 'למה שרפת את הילד'. חבל שלא שרף אותי במקומו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ