המפכ"ל: היו בעימותים ברחבי הארץ טרוריסטים משני הצדדים; אוחנה: התבטאות מקוממת

שבתאי ציין כי "יהודים וערבים חיו פה ביחד לפני ונחיה פה ביחד הרבה אחרי". ח"כ סמוטריץ' קרא להדיח את המפכ"ל מתפקידו וכתב כי "דרג מדיני שמשאיר אותו בתפקידו לא ראוי להישאר בעצמו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שבתאי בירושלים, בחודש שעבר
שבתאי בירושלים, בחודש שעברצילום: אוהד צויגנברג

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי אמר היום (שלישי) כי בעימותים האלימים בין יהודים וערבים בימים האחרונים ברחבי הארץ "היו טרוריסטים משני הצדדים ונמצה את הדין עם כל אחד מהם". הוא הוסיף: "נרצה או לא נרצה, יהודים וערבים חיו פה ביחד לפני ונחיה פה ביחד הרבה אחרי". השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה מתח ביקורת על הדברים וח"כ בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית) קרא להדיח את המפכ"ל מתפקידו.

השר לביטחון הפנים כינה את דבריו של המפכ"ל "התבטאות מקוממת שלא היתה צריכה להיאמר". לדברי אוחנה, "כדי לטפל בבעיה צריך להכיר בה: פורעים ערבים תקפו יהודים, שוטרים, בתי כנסת. המדיניות היא לנהוג בתקיפות מול הפורעים הטרוריסטים. אין ולא הייתה סימטרייה. כן, גם המעטים שתקפו ערבים – יטופלו בחומרה. מפה ועד 'שני צדדים' – ארוכה מאוד הדרך".

ח"כ סמוטריץ' כתב בחשבון הטוויטר שלו: "דרג מדיני שמשאיר אותו בתפקידו ומפקיר את עם ישראל לאוזלת היד שלו אחראי בדיוק כמוהו ולא ראוי להישאר בעצמו בתפקידו". לדבריו, "ככה נראה מפכ"ל שיורק בשידור חי בפרצופו של עם ישראל, שבמשמרת שלו מוכה ומותקף ונרצח ורכושו נבזז ונשרף, והוא מאבד את הביטחון האישי שלו וחי במצור בישובים שלמים שנשארים מנותקים לילות שלמים. היחס המעוות הזה, ערכית ומעשית, מסביר כמובן את כישלונה המהדהד של המשטרה בהשבת השקט והביטחון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ