הדיון הבא במשפט נתניהו נקבע ל-6 בדצמבר - ראש הממשלה מחויב להתייצב בו

מדובר בדיון תשובה לכתב האישום נגד ראש הממשלה, בו צוות ההגנה שלו צפוי לטעון כי יש לבטלו. הפרקליטות על הטענה כי הוסתרו חומרי חקירה: כל החומרים הועברו, הפערים בתמלולים נובעים מטעות של המתמלל

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בבית המשפט, במאי
נתניהו בבית המשפט, במאיצילום: עמית שאבי

בית המשפט המחוזי בירושלים קבע את הדיון הבא במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ל-6 בדצמבר, וחייב את נתניהו ואת יתר הנאשמים להתייצב אליו. מדובר בדיון תשובה לכתב האישום המייחס לו עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים - וכן יועלו בו טענות מקדמיות, שבמסגרתן צפוי צוות ההגנה של נתניהו לטעון כי יש לבטל את כתב האישום נגדו. גם יתר הנאשמים בתיקים 1000, 2000 ו-4000 יתייצבו בדיון - מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס ובעל השליטה לשעבר בחברת בזק שאול אלוביץ' ואשתו איריס.

בשבוע שעבר קבעה ראשת הרכב השופטים הדן בתיק, רבקה פרידמן-פלדמן, כי שלב ההוכחות במשפט נתניהו יחל בינואר ויתקיים שלוש פעמים בשבוע. בדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים ביקשו הסנגורים של הנאשמים לדחות את הדיונים במשפט: סנגורו של נתניהו, עו"ד יוסי שגב, ביקש לדחות את הדיון הבא בחצי שנה בגלל מגפת הקורונה; הסנגורים של בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ', עורכי הדין מיכל רוזן-עוזר וז'ק חן, טענו שהפרקליטות הסתירה מהם חומרי חקירה שעסקו בניסיון של המשטרה לכאורה לשכנע את אור אלוביץ' (בנו של שאול אלוביץ') לפטר את חן. בשל כך, טענו עורכי הדין, יש לדחות את הדיונים כדי שיוכלו לבדוק מחדש את כל תמלולי החקירות בתיק.

בו ארי בבית המשפט המחוזי בירושלים, במאיצילום: אוהד צויגנברג

בתשובת הפרליטות לטענות בני הזוג אלוביץ' נכתב כי לא הוסתרו מהסנגורים חומרי החקירה והועברה להם הקלטת החקירה המלאה - אולם בתמליל החקירה, שערכה חברה חיצונית אזרחית, התגלו השמטות מהותיות ושאינן מהותיות. "אין כל בסיס לטענות הנאשמים בדבר הסתרת חומרי חקירה מפניהם או פעולה מכוונת שנועדה למנוע מהם עיון בחומרים", נכתב בתגובה שהגישו הפרקליטות ליאת בן ארי ויהודית תירוש, "נהפוך הוא - מטענותיהם עולה דווקא שכל חומרי החקירה נמסרו לעיונם, שהרי רק כך יכלו באי כוחם לאתר פערים בין התיעוד והתמלול".

עוד טענו בפרליקטות כי תיעוד החקירה הוא "ראיית המקור בעלת המשקל", בעוד תמלול התיעוד הוא כלי עזר ש"משקלו לעולם פחות מן התיעוד עצמו. עוד צוין כי פעמים רבות יש פער בין התמלול לתיעוד המקור מסיבות שונות, ובמקרה זה "חוסרים אלה אינם נובעים מניסיון הסתרה של האמור בהקלטה, אלא מהשמטות של המתמלל אשר כפי הנראה לא הבין מילים ומשפטים ששמע בהקלטה".

לדברי הפרקליטות, אור אלוביץ' הוא שיזם את השיחה בעניין החלפת עו"ד חן - מתוך חשש שהוא משרת את נתניהו ולא את אביו - ולא המשטרה.

אלוביץ' בבית המשפט המחוזי בירושלים, בשבוע שעברצילום: אוהד צויגנברג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ