סנגורי נתניהו ביקשו לתקן את כתב האישום נגדו "לנוכח פגמים קשים"

לטענת הסנגורים, כתב האישום "המציא אישיות משפטית חדשה ששמה 'נתניהו ובני משפחתו'". הבקשה הוגשה במסגרת הטענות המקדמיות מטעם ההגנה, טרם שלב ההוכחות במשפט

נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בכנסת, אתמול
נטעאל בנדל

סנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הגישו הערב (רביעי) בקשה לתקן את כתב האישום נגדו "לנוכח הפגמים הקשים שנפלו בו". בקשת התיקון של הסנגורים הוגשה במסגרת הטענות המקדמיות מטעם ההגנה, טרם הדיון בשלב ההוכחות במשפט. עד סוף החודש, נדרשים סנגוריו של נתניהו להגיש תשובה לכתב האישום.

לטענת עורכי הדין בעז בן צור ועמית חדד, כתב האישום "המציא אישיות משפטית חדשה ששמה 'נתניהו ובני משפחתו' או 'נתניהו ורעייתו'. כתב האישום מתייחס לראש הממשלה ובני ביתו כאילו מדובר באדם אחד". זאת, לדבריהם, אף שאין לייחס לאדם אחריות פלילית לפעולה שעשה אדם אחר. "חומר הראיות משרטט תמונה ברורה של הפרדה והבחנה בין ראש הממשלה, רעייתו ובנו", כתבו. ביחס לתיק 1000 (טובות ההנאה) כתבו בן צור וחדד כי כתב האישום "יוצר 'הלחמה' מלאכותית בין פעולות של המבקש ופעולות של רעייתו בכל הנוגע לקבלת המתנות".

עוד לפי עורכי הדין, כתב האישום כולל ראיות נגד נתניהו למרות שעל פי חוק "חל איסור חד וברור על הבאת ראיות בכתב האישום". עוד הם טוענים כי כתב האישום אינו מפרט באופן "מלא וממצה" את המתת - כלומר טובות ההנאה - שנטען כי נתניהו קיבל. לבסוף ציינו כי "האופן השיטתי שבו נוסח כתב האישום מוביל למסקנה כי מדובר בפגמים שנפלו בכתב האישום באופן לא מקרי".

מהפרקליטות נמסר כי "מדובר בבקשה שהיא חלק משלב הטענות המקדמיות. כשייקבע מועד לתגובה על ידי בית המשפט הפרקליטות תגיב באופן סדור לכל הטענות".

פתיחת שלב ההוכחות במשפטו של נתניהו נקבע לינואר, אך עשוי להידחות. זאת, בשל החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים בחודש שעבר לדחות את מועד הגשת התשובה לכתב האישום ל-29 בנובמבר. 

נתניהו מואשם בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיק 4000, שבמרכזו עסקת שוחד לכאורה בינו לבין בעלי בזק ואתר וואלה שאול אלוביץ'. לפי האישומים, נתניהו העניק הטבות לבזק בתמורה להטיית הסיקור לטובתו באתר החדשות. תיק 2000, שבו נאשם נתניהו במרמה והפרת אמונים, עוסק בסדרת פגישות בינו לבין מו"ל ידיעות אחרונות, שבהן דנו לכאורה בעסקת שוחד. לפי האישומים, השניים דנו בכך שנתניהו יפעל לצמצום תפוצת העיתון המתחרה "ישראל היום" ובתמורה יעניק מוזס לנתניהו סיקור אוהד. בתיק 1000 נאשם נתניהו גם כן בעבירה של מרמה והפרת אמונים, בשל טובות הנאה בסך מאות אלפי שקלים שקיבל לכאורה מהמיליארדרים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ