שלב ההוכחות במשפט נתניהו נדחה בחודש ויתקיים בפברואר

ביהמ"ש המחוזי בירושלים נענה לבקשת סנגוריו של נתניהו לדון בפגמים שנפלו, לטענתם, בכתב האישום, ולכן נדחה כל לוח הזמנים במשפט. המועד לתשובת הפרקליטים על כתב האישום נדחה מיום ראשון לאמצע ינואר

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ועורכי דינו בבית המשפט המחוזי בירושלים, במאי
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

בית המשפט המחוזי בירושלים הודיע הערב (שלישי) כי הוא דוחה את הדיון בשלב ההוכחות במשפט ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפברואר - לאחר שהיה אמור להתקיים בינואר. בית המשפט קיבל גם את בקשת סנגוריו של נתניהו לדחות את מתן תשובתם על כתב האישום מיום ראשון הקרוב ל-13.1. בדיון ישתתפו גם הנאשמים במשפט, ובהם נתניהו.

לפני כשבועיים ביקשו פרקליטיו של נתניהו, הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, לתקן את כתב האישום "לנוכח פגמים קשים" שנפלו בו, לטענתם, ולקבל חומרי חקירה נוספים מהפרקליטות. מוקדם יותר היום הודיעה הפרקליטות לבית המשפט שאינה מתנגדת לבקשה. בית המשפט קיבל הערב את בקשת הסנגורים, ולכן נדחה כל לוח הזמנים במשפט.

השופטים קבעו כי בדיון שיתקיים ב-6.12 יישמעו כל הטענות המקדמיות, בהן גם הטענות לגבי פגמים בכתב האישום. פרקליטי נתניהו נדרשים להגיש את טענותיהם המקדימות עד ליום ראשון הקרוב, והמדינה תגיב עליהן עד 3.12.

בבקשת עורכי הדין בעז בן צור ועמית חדד לתקן את כתב האישום נגד נתניהו, נכתב כי כתב האישום "המציא אישיות משפטית חדשה ששמה 'נתניהו ובני משפחתו' או 'נתניהו ורעייתו'. כתב האישום מתייחס לראש הממשלה ובני ביתו כאילו מדובר באדם אחד". זאת, לדבריהם, אף שאין לייחס לאדם אחריות פלילית לפעולה שעשה אדם אחר. "חומר הראיות משרטט תמונה ברורה של הפרדה והבחנה בין ראש הממשלה, רעייתו ובנו", כתבו. ביחס לתיק 1000 (טובות ההנאה) כתבו בן צור וחדד כי כתב האישום "יוצר 'הלחמה' מלאכותית בין פעולות של המבקש ופעולות של רעייתו בכל הנוגע לקבלת המתנות".

עוד לפי עורכי הדין, כתב האישום כולל ראיות נגד נתניהו למרות שעל פי חוק "חל איסור חד וברור על הבאת ראיות בכתב האישום". הם טענו גם כי כתב האישום אינו מפרט באופן "מלא וממצה" את המתת - כלומר טובות ההנאה - שנטען כי נתניהו קיבל. לבסוף ציינו כי "האופן השיטתי שבו נוסח כתב האישום מוביל למסקנה כי מדובר בפגמים שנפלו בכתב האישום באופן לא מקרי".

הפרקליטות הגיבה הערב לטענות הסנגורים בדבר "יצירת אישיות משפטית חדשה" או בדבר "הלחמה" בינו לבין רעייתו. לפי הפרקליטות, בתיקים 1000 (טובות ההנאה) ו-4000 (בזק-וואלה) "חלק מטובות ההנאה נלקחו על ידי בני משפחתו של מר נתניהו. הדין קובע במפורש כי גם טובות הנאה שנדרשו או שנלקחו על ידי בני משפחת הנאשם או לטובתם עשויות לבסס את אשמתו של הנאשם בביצוע עבירות שחיתות". עוד נכתב כי "תיאור מעורבותם של בני משפחתו באירועים שבכתב האישום הוא חיוני לצורך פריסת התשתית העובדתית הרלוונטית לאישום, ולצורך הבנת האשמה המיוחסת למר נתניהו עצמו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ