הפרקליטות הודיעה על הקדמת עדויותיהם של עדים מרכזיים בתיק 1000

עדותם של ארנון מילצ'ן ומזכירתו הדס קליין הוקדמה לקבוצת העדים השנייה. אל הקבוצה הראשונה, העוסקת בתיק 4000, יתווספו עד המדינה שלמה פילבר והיועצת המשפטית דנה נויפלד. ב"הארץ" פורסם כי התביעה חששה מהשפעה אפשרית של נתניהו על מילצ'ן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ומילצ'ן, ב-2005
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

הפרקליטות הודיעה על שינוי בסדר שמיעת העדים בשלב ההוכחות במשפט נתניהו, שיחל ב-5 באפריל. השינוי כולל הוספה של שני עדים לקבוצת העדים הראשונה, שיעידו בעיקר בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה), ואת הקדמת עדויותיהם של העדים בתיק 1000 (פרשת המתנות וטובות ההנאה) לקבוצה השנייה.

לפי ההודעה שנמסרה שלשום (ראשון) לסנגורי הנאשמים בתיקי האלפים, אל קבוצת העדים הראשונה יתווספו עד המדינה ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר, והיועצת המשפטית של המשרד, דנה נויפלד. פילבר נעצר ב-2018 בחשד שקידם את האינטרסים של בזק מתוך משרד התקשורת בכך שהעניק לה הטבות רגולטוריות. בהמשך חתם על הסכם עד מדינה, והעיד במשטרה כי ביצע את המעשים בשליחותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

פילבר בהארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב, ב-2018צילום: מוטי מילרוד

על פי הודעת הפרקליטות, מיד לאחר עדותה של הקבוצה הראשונה תתמקד הפרקליטות בעדים הרלוונטיים לתיק 1000. בכך למעשה מקדימה הפרקליטות את הדיונים בתיק 1000 ורק לאחר מכן תשוב לעסוק בתיק 4000 ובתיק 2000 (פרשת נתניהו-מוזס). עם קבוצת העדים השנייה נמנים איש העסקים ארנון מילצ'ן, שעל פי כתב האישום סיפק לזוג נתניהו מתנות וטובות הנאה, וכן מזכירתו הדס קליין, שעל פי כתב האישום היתה אחראית לתיאום של מסירת המתנות ולקבלת בקשות מהזוג נתניהו.

כפי שפורסם ב"הארץ", בחודש שעבר הודיעה התובעת הראשית במשפט, ליאת בן ארי, כי הפרקליטות שוקלת להקדים את עדויותיהם של מעורבים בתיק 1000. היא לא נקבה בשמות, אבל התכוונה למילצ'ן ולקליין. הסיבה להקדמת העדויות היא החשש של התביעה מהשפעה אפשרית של נתניהו על מילצ'ן. מי שסומן באחרונה כחוליה המקשרת בין השניים הוא עורך הדין בעז בן צור, שייצג בעבר את מילצ'ן וקליין ומייצג כעת את נתניהו. כבר בהודעתה בספטמבר מסרה הפרקליטות כי ייתכנו בהמשך שינויים בסדר העדים.

על פי הודעת הפרקליטות, בקבוצת העדים הראשונה נכללים: אילן ישועה, אבירם אלעד, מיכל קליין, עמית אשל, אבי ברגר, דרור שטרום, פליקס כהן, ניר חפץ, ניר שוורץ, יניב פלג, מוטי אלמליח, קים לוי, דב גילהר, בועז סטמבלר, שי חייק, רלי לשם, טליה גרסטלר, יריב עמיעד, פולינה גלובזמן, עדן בר טל. אליהם נוספו פילבר ונויפלד.

מלבד מילצ'ן וקליין, בקבוצה השנייה יעידו: יונתן חסון, שני קוסקס, אסתר (אתי) קנר, לימור ליקובסקי, שרה שוחט, דוד בבלי, עמית ברזילי, נימר אבו מנה, רויטל אברהם, יעקב (קוקי) גרשוני, עינב סגל, דב פינטוף, יוסף מועלם, שאול ורדי.

בחודש שעבר החליטו שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים כי שלב ההוכחות במשפטו של נתניהו יחל ב-5 באפריל, כשבועיים לאחר הבחירות, ויתקיים שלוש פעמים בשבוע - בימים שני, שלישי ורביעי. השופטים דחו את בקשת נתניהו לביטול כתב האישום נגדו, בטענה שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לא אישר את פעולות החקירה נגדו כנדרש. עם זאת, הם קבעו כי נפל פגם בהתנהלותו של היועץ, וכי היה עליו לתת אישור בכתב לפתיחת החקירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ