משפט נתניהו |

השופטים: נתניהו חייב להתייצב לפתיחת שלב ההוכחות, אך פטור מעדות ישועה

קודם לכן מסרה הפרקליטות כי נתניהו חייב להתייצב לדיון הראשון בשלב ההוכחות כי חשוב שישמע את הדברים בעצמו: "יש טעם ממשי לנוכחותו של הנאשם בנאום הפתיחה, בהיבט של מראית פני הצדק"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בדיון במשפטו לפני כחודש
ניר חסון
ניר חסון

בית המשפט המחוזי בירושלים קבע היום (חמישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו חייב להתייצב לדיון הפתיחה של שלב ההוכחות במשפטו ביום שני, אך הוא לא יחויב להישאר לעדות אילן ישועה, לשעבר מנכ"ל אתר וואלה. "בהנחה שהמבקש (נתניהו - נ"ח) מבין את המשמעויות של אי התייצבותו, לרבות אי העלאת טענות בהמשך הנובעות מהיעדרותו, אנו נעתרים לבקשה בשלב זה", כתבו השופטים.

היום הודיעה הפרקליטות לבית המשפט כי מבחינתה נתניהו חייב להתייצב לדיון והוסיפה כי בנוגע לשאר הדיונים היא משאירה את ההחלטה לשופטים. "המאשימה סבורה כי יש טעם ממשי לנוכחותו של הנאשם בנאום הפתיחה, שהינו מעמד הפתיחה של פרשת התביעה כולה, הן בהיבט של משמע הדברים על ידי הנאשם באופן בלתי אמצעי, והן בהיבט של מראית פני הצדק", נימקה הפרקליטות.

מסכת העדויות צפויה להיפתח בתיק 4000, והעד הראשון יהיה מנכ"ל אתר וואלה לשעבר, אילן ישועה. באחרונה הודיעה ראש צוות התביעה, ליאת בן ארי, כי ייתכן שתבקש להקדים את עדותם של העדים בתיק 1000. כפי שחשף "הארץ", בתביעה חוששים להשפעה של ראש הממשלה על עד התביעה המרכזי בתיק, ארנון מילצ'ן. מילצ'ן דיווח כי עו"ד בועז בן צור, שייצג אותו בעבר, הציע לו לשוחח עם נתניהו, וראש הממשלה עצמו הודה כי שוחח עם מילצ'ן לאחר הגשת כתב האישום נגדו.

לפני כחודש פורסם ב"הארץ" כי סנגוריו של נתניהו מתכוונים לזמן את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כעד הגנה במשפט. עורכי דינו של נתניהו, עמית חדד ובועז בן צור, צפויים לבקש לחקור את היועץ בין היתר על מתן האישורים לפתיחה בחקירה נגד ראש הממשלה. בית המשפט קבע יום לפני כן כי נפל פגם בהתנהלותו בנושא זה. חדד ובן צור הכחישו את הידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ