יועצו לשעבר של נתניהו: "ביבי דאג באופן אישי שמילצ'ן יזכה במניות בערוץ 10"

היועץ שעיה סגל, שמת ב-2017, אמר בעדותו במשטרה בתיקי האלפים כי ראש הממשלה קידם בימיו כשר האוצר את כניסת איש העסקים לערוץ 10, וכי "התמורה ניתנת עד עצם היום הזה". על עבודתו עם בני הזוג: "הוא ניצל אותי במשך כל השנים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שעיה סגל, ב-2014
שעיה סגל, ב-2014צילום: אליהו הרשקוביץ

היועץ הפוליטי שעיה סגל, שעבד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר בעדותו במשטרה בתיקי האלפים כי נתניהו קידם בימיו כשר האוצר את רכישת מניות ערוץ 10 בידי ארנון מילצ'ן. סגל, שמת ב-2017, מתח בפני החוקרים ביקורת על בני הזוג נתניהו ועל אופיים, ואמר כי נאלץ להחזיר, לדרישת שרה נתניהו, 2,500 שקל שקיבל עבור עבודתו עמם. העדות פורסמה הערב (שלישי) בתוכנית "המקור" בערוץ 13, לאחר שבית המשפט העליון הפך השבוע החלטה של המחוזי והתיר לשדר אותה.

"כשביבי היה שר אוצר, הוא דאג שמילצ'ן יזכה במניות בערוץ 10", אמר סגל, "הוא דאג לו באופן אישי". החוקר שאל "למה צריך פרוטקציה?" וסגל השיב "כי צריך אישורים רגולטוריים של משרד התקשורת והרשות השנייה שכפופה למשרד התקשורת. וביבי לקח על עצמו לסדר לו את זה". לדבריו, "ביבי ביקש שאסדר (למילצ'ן) פגישה עם דליה איציק (שרת התקשורת דאז). ביבי בעצם תבע מדליה שתסדיר לארנון מילצ'ן שיכנס כשותף בערוץ 10... התמורה ניתנת עד עצם היום הזה על כל הדברים האלה". נתניהו מואשם בתיק 1000 במרמה והפרת אמונים על מערכת היחסים שלו עם מילצ'ן.

כשנשאל מדוע עבד עם נתניהו מבלי לקבל שכר, אמר סגל: "מתוך חברות ואמונה, נתניהו התחייב שאקבל תפקיד בכיר כשאבצע את הפרסום והוא לא עמד בזה. הם חושבים שהם עושים לך טובה שהם נותנים לך לעבוד עבורם".

לדברי סגל, מקורבו של נתניהו, עורך הדין דוד שמרון קבע שיש לשלם לו סכום סמלי כדי שלא תעלה הטענה שמדובר בקבלה ללא תמורה, "ביבי נתן לי שיק בנקאי על סך 2,500 שקל, לשרה נודע על זה אחרי חודש, חודש וחצי... היא התחיל לצרוח ואמרה שאם לא תקבל את הכסף בחזרה היא תצא לקניות עם כל כרטיסי האשראי והיא תגמור את כל הכסף של המשפחה, השתוללה, אחד ההתקפים שלה". לדבריו, הוא החזיר את הכסף במזומן למחרת, לאחר שנתניהו איימה כי לא תגיע לאירוע שנקבע עבורה.

"אני לא יכול להסביר לך כמה ניצל אותי במשך כל השנים האלה. כמה השתמש בי. הייתי היועץ הכי קרוב שלו. הקשרים עם הגברת, עם שרה היו קשרים מאוד אינטימיים, מאוד חזקים אבל מאוד מאוד קשים. כי היא תובענית והיא משוגעת והיא צועקת והיא צורחת. זה נורא קשה. נורא קשה לעמוד בזה". 

על שידור העדויות בתוכנית "המקור" התחולל קרב משפטי. בית המשפט העליון התיר השבוע את הפרסום לאחר שבית המשפט המחוזי מנע את שידור העדויות בפברואר השנה. מאחר שהחוק אוסר פרסום תיעוד חזותי או קולי של חקירת עד או חשוד, העיתונאי רביב דרוקר ו"רשת" פנו באמצעות עורכי הדין זאב ודור ליאונד להרכב השופטים שדן בתיקיו של נתניהו, וביקשו היתר לפרסם את העדות.

שרה ובנימין נתניהו בליל הבחירות, במארס. סגל העיד: "הם חושבים שהם עושים לך טובה שהם נותנים לך לעבוד עבור"צילום: אמיל סלמן

נתניהו התנגד לכך שהרכב שופטים יצפה בעדותו של סגל כדי לקבל את ההחלטה, והדיון הועבר לבית המשפט המחוזי בירושלים, שאסר את שידור הכתבה. בין נימוקיו של השופט רפאל יעקובי לאיסור השידור נכתב כי דרוקר ורשת לא הציגו סיבה מיוחדת לשידור חזותי וקולי מעדותו של סגל. נימוק נוסף היה הפגיעה בפרטיותו של סגל לאחר מותו, אף שאלמנתו נתנה לדרוקר את הסכמתה לשידור.

הליכוד מסר בתגובה לפרסום העדות: "כשבית המשפט קובע שנפלו פגמים חמורים בחקירות נגד ראש הממשלה וכשהתיקים התפורים נגדו מתפוררים, לפרקליטות אין ברירה אלא לבצע הדלפה פלילית, מגמתית ומכוערת. אחרי שהתגלו הפעולות הפליליות שנעשו כדי לסחוט עדים נגד רה"מ אפשר רק לדמיין אילו איומים ולחצים הפעילו כדי להביא את סגל, כמה ימים אחרי שיצא מניתוח מורכב במחלת הסרטן שלו, למסור שקרים אלו. הציבור חכם ולכן הוא לא קונה את התרגיל המשומש הזה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ