הכביש שחוצה את בית צפאפא מגיע לדיון בעליון

המדינה הגישה לאחרונה שורת פתרונות לבעיות שייצור הכביש המהיר שצפוי לעבור בשכונה, אך התושבים טוענים כי כל פתרון פרט לקירוי מלא אינו רלוונטי

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

הדיון בעתירת תושבי שכונת בית צפאפא בירושלים נגד סלילת הכביש המהיר דרך השכונה יתחדש הבוקר (ראשון) בבית המשפט העליון. לטענת התושבים, עיריית ירושלים הציגה לבית המשפט מצג שווא לפיו התנהל משא ומתן עם המינהל הקהילתי של השכונה והושגו סיכומים בנוגע לסלילת הכביש.

התושבים והמינהל הקהילתי עתרו נגד העירייה ומשרד התחבורה בגין כביש בן ששה מסלולים שיחצה את הכפר לשניים. במקומות מסוימים יעבור הכביש במרחק מטרים ספורים מבתי התושבים. בעתירה טענו התושבים כי הכביש סלילת הכביש מבוצעת למרות שלא הוכנה לו תוכנית מפורטת הנדרשת כחוק. עתירתם נדחתה בבית המשפט המחוזי ונידונה כעת בעליון. לאחרונה הגישו המדינה והעירייה לבית המשפט שורה של פתרונות תחבורתיים סביב הכביש. לטענת התושבים, המינהל הקהילתי ועמותת "במקום", שמסייעת להם, רוב הפתרונות המוצעים כלל לא רלוונטיים לבעיות שייצור הכביש ולא מספקים מענה לבעיות הקשות ביותר שהוא יצור. דרישת התושבים היא הקפאת הפרויקט או לכל הפחות קירוי מלא של קטע הכביש העובר בכפר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ