למרות ההנחיות, בהרי ירושלים לא נערכו לשריפות והרשויות מאשימות זו את זו

לאחר אסון הכרמל, הורה נציב הכבאות להקים אזורי חיץ ליד יישובים. באבן ספיר - בו השתוללה השריפה אתמול - מאשימים את קק"ל כי לא עשתה עבודתה, אולם בקרן טוענים: האחריות של היישוב

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

למרות שכבר לפני ארבע שנים נקבע כי יש להקים קווי חיץ להגנה בפני אש במקומות בהם יש קרבה בין יישוב לשטח מיוער, באזורים רבים בהרי ירושלים טרם עשו זאת - והרשויות השונות מחליפות האשמות. החקירה בנוגע לנסיבות התפרצות השריפה באבן ספיר אתמול (ראשון) נמשכת. 

אתמול בבוקר, זמן קצר לפני שפרצה השריפה שגרמה נזקים כבדים למושב אבן ספיר ולשטחים סביבו, נערך במקום סיור משותף של קצין משירותי הכבאות בירושלים, אנשי קרן קיימת לישראל ונציגי אבן ספיר. מטרת הסיור היתה לסכם על תחילת העבודות להקמת קווי חיץ שנועדו להגן על היישוב מפני שריפות. זה כמה חודשים שמתנהל ויכוח בין קק"ל לבין היישוב לגבי מי אחראי על קווי החיץ. הבוקר האשים יו"ר ועד המושב, חזי יששכר, את קק"ל שלא ביצעה את קווי החיץ. בקק"ל טוענים כי השטחים כלל לא בניהולם וכי האחריות נופלת על המושב עצמו. בקק"ל מציגים מסמך, שנחתם לפני כחודש וחצי, לפיו היישוב הסכים לבצע את רוב העבודות בקווי החייץ, והקרן רק חלק קטן. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ