עתירה לבג"ץ נגד הבחירות המקומיות במועצות הבדואיות

עתירה שהגישו לבג"ץ ארבעה תושבים לבטל את הבחירות שופכת אור על החששות מהיום שאחריהן ומעוררת התנגדות תושבים אחרים, שטוענים שהעותרים פועלים בשירות אנשים רבי עוצמה

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בעוד חצי שנה אמורות להתקיים, לראשונה מאז קום המדינה, בחירות מקומיות במועצות האזוריות בנגב. עתירה שהגישו לבג"ץ ארבעה תושבים, בבקשה לבטל את הבחירות, שופכת אור על החששות מהיום שאחריהן ומעוררת התנגדות מצד תושבים אחרים, שאף טוענים כי העותרים פועלים בשירות אנשים רבי עוצמה בחברה הבדואית.

במארס הודיע שר הפנים אריה דרעי על ההחלטה לקיים בנובמבר השנה בחירות ראשונות במועצות אל־קאסום ונווה מדבר, שנוהלו עד כה כוועדה קרואה. המועצות, המאגדות יחד 11 יישובים מוכרים, מספקות שירותי חינוך ורווחה לעשרות אלפי תושבי כפרים לא מוכרים בסביבתן. ב–2004, בעקבות הכרה בכמה כפרים בדואיים בנגב, הקים לראשונה משרד הפנים רשות מקומית שאיגדה את הכפרים המוכרים וסיפקה שירותים לתושבי הפזורה — המועצה האזורית אבו בסמה, שנוהלה על ידי ועדה קרואה. בתום ארבע שנות כהונתה של הוועדה האריך אותה משרד הפנים בארבע שנים נוספות. ב–2011, לקראת תום הכהונה השנייה, עתרו לבג"ץ תושבים וארגוני זכויות אדם שביקשו לקיים בחירות מקומיות. משרד הפנים הודיע בבית המשפט כי אלו ייערכו בדצמבר 2012, אך זמן קצר לפני כן, בתרגיל משפטי, פיצל את המועצה לשתיים, אל־קאסום ונווה מדבר, ובכך מנע את קיום הבחירות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ