בין פחד לדו-קיום: עפולה מתקדמת במסלול לעבר הסתגרות

התושבים לא רוצים שכנים ערבים, מה שמעורר זעם בקרב הערבים שרכשו דירה בעיר. אך בפארק יושבות זו לצד זו נשים עטויות כיסויי ראש - יהודית לצד ערביות. עובד עירייה: "המאבק משרת אג'נדה פוליטית"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בספסלים מסביב לכיכר העצמאות בעפולה, במעלה השדרה הירוקה, התקיים אתמול חיזיון של דו־קיום: בשעת בוקר מאוחרת, ישבו זו לצד זו על הספסלים נשים יהודיות עם כיסוי ראש לצד נשים ערביות עם כיסוי ראש, וביניהן נשים בלי כיסוי ראש בכלל. ישנם בעיר מי שנאחזים עדיין בחיזיון הזה, אך עבור רבים הוא נסדק או נשבר כליל.

ביום חמישי שעבר נשבעו חברי מועצת העיר לשמור על הצביון היהודי של העיר, ויומיים אחר כך נסגר הפארק העירוני בשבת לתושבי העיר בלבד. נדמה כי המאורעות האחרונים, המגיעים אחרי הפגנות נגד מכירת בתים לערבים לפני כמה חודשים, מצעידים את העיר קדימה בכיוון שאליו היא נעה בשנים האחרונות: מצד אחד גדילה, בנייה מואצת וניסיון להפוך לעיר מטרופולינית, ומן הצד האחר הסתגרות ופחד מהאחר. המוטיב הגזעני כיכב בקמפיינים רבים לבחירות המוניציפליות שנערכו לפני חודש, אך בניגוד לרשויות אחרות, בעפולה לא המתינו זמן רב לפני שראש העיר אבי אלקבץ הוציא לפועל את המצע שבזכותו נבחר שוב, אחרי כהונה בשנים 2005–2013. קברניטי עפולה אמנם נקטו עמדה ברורה, אך לא כך התושבים ברחוב, שמביעים דעות חצויות בנוגע לאופי העיר הרצוי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ