הרשות לפיתוח ירושלים מסרבת לחשוף דו"ח לבדיקת נחיצות הרכבל לכותל

הרשות טוענת כי חשיפת מסקנות הדו"ח עלולה לשבש את קידום הפרויקט ואת ביצועו. מתנגדיו טוענים כי הוא יפגע בנוף העיר העתיקה ויתרום לחיזוק ההתנחלות היהודית בסילוואן

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

הרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י), המקדמת את מיזם הרכבל לכותל המערבי, הזמינה דו"ח כדאיות כלכלית לפרויקט — אבל מסרבת לחשוף את מסקנותיו. ארגון הארכיאולוגים "עמק שווה" הגיש לרשות בקשה לפרסום הנתונים לפי חוק חופש המידע, ובתשובה ענתה הרשות כי חשיפת הדו"ח "עשויה לשבש את קידום הפרויקט ואת ביצועו באופן מיטבי".

בשנים האחרונות הובילה הרל"י את התוכנית לצד העירייה ומשרד התיירות. המהלך מקודם בהליך מהיר, באמצעות הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל). לפי התוכנית ייסע הרכבל ממתחם התחנה הראשונה שבקצה רחוב עמק רפאים, יחלוף מעל שכונת אבו תור וגיא בן הינום, ייעצר לתחנה בחניון שבהר ציון וימשיך לתחנה מעל מתחם "קדם", מרכז המבקרים הגדול שעמותת אלע"ד מקימה בסילוואן. משם יוכלו המבקרים ללכת ברגל לכותל המערבי. הרכבל מתוכנן כקו תחבורה ציבורית, ותומכיו טוענים שהוא יפתור את בעיית הנגישות לעיר העתיקה ויבטל את הצורך בהגעת עשרות אוטובוסים לאזור מדי יום. מתנגדי הפרויקט חוששים מפגיעה בנוף העיר העתיקה ובחיזוק ההתנחלות היהודית בסילוואן. התוכנית אושרה להפקדה בוות"ל, אך טרם הופקדה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ