מאות עובדי ניקיון בירושלים יפוטרו: "נתנו לתושבים לחיות באשפה כדי להכניס קבלנים"

לטענת העובדים, העירייה הקשתה על עבודתם בכוונה, פגעה בתנאי העסקתם ולחצה על חלקם כדי שיסכימו לפרישה מרצון - לצורך הפרטת שירותי הניקיון בעיר. העובדים גם מחו נגד ההסתדרות שהסכימה למהלך

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

עיריית ירושלים מתכוונת לפטר כ-250 עובדים בשל הפרטת שירות הניקיון בעיר. העובדים יצאו לאחרונה למאבק בהחלטה, והפגינו היום (שלישי) מול בניין ההסתדרות בעיר במחאה על הסכמתה לפיטורים. נגד אחד העובדים אף הוגש כתב אישום על שריפת רכבו של מנהל האגף בספטמבר.

אחת מהבטחות הבחירות המרכזיות של משה ליאון בבחירות לראשות העיר ירושלים, היתה לשפר את הניקיון בעיר, ובשנה האחרונה הוא מקדיש מאמצים לשינויים באגף התברואה. אחד הפתרונות המועדפים על העירייה היא הפרטת שירותי הניקיון ואיסוף האשפה, וכבר לפני כשנתיים הועברו רוב שירותי איסוף האשפה במזרח העיר לידי קבלנים. כעת מבקשת העירייה להפריט גם את שירותי טאטוא הרחובות. עד כה פוטרו כ-30 עובדים שהחלו את עבודתם בשנה האחרונה, ובסך הכל אמורים להיות מפוטרים כ-250 עובדים שהחלו לעבוד אחרי 2017. בנוסף, עשרות עובדים ותיקים הסכימו לפרוש, אולם הם טוענים כעת שהעירייה פגעה בתנאי ההעסקה ובשכר שלהם והפעילה עליהם לחץ לשם כך.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ