חיים גרון, עד תביעה במשפט נתניהו, נהרג עם אשתו בהתרסקות מטוס קל ביוון

גרון היה בעבר סמנכ"ל הנדסה ורישוי במשרד התקשורת, והעיד בתיק 4000 על האישורים שהעניק רה"מ לשעבר לרפורמה בבזק ולמיזוג עם חברת יס. פרקליטי נתניהו ואלוביץ' ייחסו לעדותו חשיבות רבה, אך מותו לא צפוי להשפיע על המשפט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים גרון

חיים גרון, בכיר לשעבר במשרד התקשורת ועד תביעה במשפט נתניהו, נהרג אמש (שני) עם אשתו אסתי בהתרסקות מטוס קל שהטיס ביוון. גרון היה סמנכ"ל הנדסה ורישוי במשרד, והעיד על האישורים שנתניהו חתם עליהם במסגרת הרפורמה בבזק. מותו אינו צפוי להשפיע על ניהול המשפט.

בני הזוג, בני 69, יצאו משדה התעופה בחיפה והתרסקו באזור האי סאמוס במזרח יוון, הסמוך לטורקיה. בתקשורת המקומית צוטט שומר במשמר החופים המקומי, שאמר כי הכוחות זיהו הריסות של המטוס כקילומטר מדרום לנמל התעופה המקומי.  

נתניהו עם סנגוריו בעז בן צור ועמית חדד בביהמ"ש המחוזי בירושלים, בפברוארצילום: ראובן קסטרו

גרון העיד בתיק 4000 בנוגע לאישורים עליהם חתם נתניהו באשר לרפורמה בשוק הסיטונאי, וכן על ההפרדה המבנית בקבוצת בזק שבכתב האישום נטען כי היו התמורה לסיקור החיובי שנתן הבעלים של אתר וואלה לשעבר שאול אלוביץ'. הוא סיפר בעדותו אודות סבב האישורים והבדיקות שעברו הרפורמות בתוך משרד התקשורת ומחוצה לו, כמי שהיה אחראי על הנושא. עדותו היתה אמורה להימסר כעדות של עד מומחה, שחלקו היה לשקף לשופטים את הליכי האישורים במשרד בתקשורת.

גרון היה שותף בכיר לקידום האישורים הרגולטורים, אולם לא היה חשוף לנטען בכתב האישום, שלפיו אישורם הסופי על ידי נתניהו היה כחלק מעסקת שוחד לכאורה. הסנגורים של נתניהו ואלוביץ' מייחסים לגרון משמעות רבה, שכן, הוא הדגיש בעדותו כי האישורים עברו בצינורות המקובלים במשרד התקשורת וכי הרפורמות שהמליץ המשרד לאשר היו לדבריו ממניעים ענייניים.

בראיון שנתן לרדיו 103 במאי שעבר התייחס גרון לאישור נוסף שהעניק נתניהו למיזוג של חברות בזק-יס ואמר כי "לפחות חמישה רגולטורים שונים, בלתי תלויים, ולא כפופים לשר התקשורת, אישרו את המיזוג. משרד התקשורת, כולל היועצת המשפטית שלו, המועצה לשידורי כבלים ושידורי לווין שזה גוף נפרד ועצמאי, רשות ההגבלים העסקיים שהיא גוף עצמאי לחלוטין, למיטב ידיעתי גם רשות התחרות ואם תרצו גם השב"כ". בפרקליטות סבורים שגם אם הרפורמות עברו בדרכים המקובלות, עדיין נדרשו לכך האישורים הסופיים שנתן נתניהו.

אתמול התחדש משפט נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים, עם המשך עדותו של מנכ"ל אתר וואלה לשעבר והעד המרכזי בתיק 4000 אילן ישועה. בחודש יוני הוקפאו הדיונים לאחר שהשופטים הורו לפרקליטות לבצע חיפוש חוזר בטלפון של ישועה ולהעביר את החומרים לידי ההגנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ