חבר במועצת הכפרים הלא מוכרים: המשותפת והימין רוצים תסיסה

נתי יפת
שוטרים פועלים לפיזור העימותים בצומת סעווה, אתמול
נתי יפת

אבנים נזרקו הלילה (שישי) לעבר מכוניות באזור שגב שלום ותל שבע שבנגב. בכביש 80 סמוך לבסיס נבטים נופצו שמשות של ניידת משטרה שהגיעה למקום עקב דיווח על זריקת אבנים. שוטר אחד נפצע באורח קל ופונה לקבלת טיפול בבית חולים. 

כמה נהגים שנסעו בכביש 60 דיווחו כי מכוניותיהם נפגעו מאבנים, אך הם לא נפצעו. מאבטח שהיה בדרכו לתל שבע סיפר כי אבנים יודו לעבר מכוניתו, הוא תפס מחסה ומכוניתו הוצתה. בנוסף, הוצתו צמיגים בכמה מקומות לאורך כבישים 25 ו-80. במשטרה אמרו הבוקר כי הם צפויים לתגבר את כוחותיהם באזור במהלך סוף השבוע.

חבר מועצת הכפרים הלא מוכרים, חסין אל-רפאיעה אמר הבוקר ל"הארץ" כי "הרשימה המשותפת ניצלה את המצב החם והכריזה על זה (הפגנות). העניין הוא פוליטי, משחק פוליטי. הקהל שהגיע היו בעלי עניין אמיתיים, אבל האנשים שאירגנו היו הרשימה המשותפת ואנשי ימין שרצו לייצר תסיסה".

אל-רפאיעה קרא למנהיגי המשפחות "להרגיע את הצעירים". לדבריו, "ייש הסתה נגדנו מצד הליכוד וזה לא עוזר להרגיע. העניין של הנטיעות הוא פוליטי מההתחלה, ואנשי  קק"ל מחוברים לליכוד. זה היה מתוכנן להביא אותם לאזור כי הם יודעים שהכל נפיץ". 

המהומות פרצו ביום שני בנגב במחאה על עבודות הייעור של קק"ל בפזורה הבדואית, ובמהלכן עשרות צעירים רעולי פנים שרפו כלי רכב, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר שוטרים ומכוניות סמוך לשגב שלום.

אתמול פרצו עימותים בכביש 31 מול הכפר סעווה בין שוטרים למפגינים. בהפגנה השתתפו מאות מפגינים, וחלקם חסמו את הכביש ויידו אבנים לעבר השוטרים, שהגיבו בירי כדורי ספוג ורימוני הלם ופינו אותם מהכביש. המשטרה השתמשה גם ברחפן להשלכת רימוני גז לעבר המפגינים. לפי המשטרה, 13 מפגינים נעצרו. לבית החולים סורוקה הגיעו שישה פצועים - מפגין כבן 20 שנפצע באורח בינוני מפגיעת כדור ספוג, והשאר במצב קל עם חבלות. עוד כמה מפגינים פונו לבית החולים בשל שאיפת עשן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות