לוגו הארץ
הארץ

המשטרה מנעה ממשפחות שכולות לגשת לקברי יקיריהן ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, משום שליד הקברים הוצבו כני שיגור של זיקוקי יום העצמאות, כך דווח הבוקר (חמישי) בגלי צה"ל.

על פי הדיווח, נחסמו עשרות קברים של חללי צה"ל בבית העלמין הצבאי בהר הרצל כבר בשעות הצהריים, במטרה להציב ליד הקברים את הזיקוקים לטקס הדלקת המשואות שנערך גם הוא בהר. המשפחות, שהגיעו להתייחד עם זכר יקיריהן, לא קיבלו כל הודעה מראש על כך שלא יוכלו לגשת לקברים. בעקבות ויכוחים ארוכים בין כמה משפחות לשוטרים שהופקדו על אבטחת המתחם, אישרו במשטרה למשפחות לגשת לקברים לשלוש דקות בלבד.

אח שכול סיפר כי הגיע עם בתו לקבר אחיו. בתום האזכרה רצו השניים לגשת גם לקבר של אחיינו שנהרג לפני שנתיים, אולם שם נעצרו על ידי מחסומים משטרתיים. בני משפחה שכולה אחרת סיפרו כי הספיקו לערוך אזכרה ליקירם אך כשעזבו את הקבר לרגע וביקשו לשוב, השוטרים מנעו זאת.

בית העלמין הצבאי בהר הרצל ביום הזיכרון, השבועצילום: רויטרס

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לגלי צה"ל כי הם יערכו דיון עם משרד ההסברה והתפוצות שמארגן את הטקס והמחלקה להנצחת החייל במשרד הביטחון ויופקו הלקחים המתאימים לשנה הבאה.

בשבוע שעבר נאסרה הכניסה להר הרצל על אזרחים שביקשו לערוך אזכרה לניצולי שואה שנהרגו במלחמת העצמאות, מסיבה דומה, חזרות לטקס הדלקת המשואות. חברי הקבוצה הנוהגים לפקוד מדי שנה קברים של חללי צה"ל שעלו לארץ אחרי השואה ואין להם קרובי משפחה שינציחו את זכרם, נאלצו לקיים את האזכרה מחוץ להר הרצל, בסמוך למגרש החניה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ