עובדי עיריית רמת-גן פתחו בשביתת פתע ללא הגבלת זמן

התושבים הופתעו לגלות כי השירותים העירוניים לא פועלים. יו"ר הוועד טוען: העירייה מתעלמת מהעובדים. העירייה: "עילות השביתה מלאכותיות"

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
אילן ליאור
אילן ליאור

עובדי עיריית פתחו הבוקר (ראשון) בשביתת פתע כללית ללא הגבלת זמן. השביתה החלה בחמש בבוקר ביוזמת יו"ר , שמוליק מזרחי, הטוען כי . מזרחי, מזהיר כי השביתה עשויה להימשך עוד זמן רב ולדבריו, עובדי העירייה ישובו לפעילות רק כאשר תכיר העירייה בארגון ותשתף עמו פעולה.

השביתה כללה את כל אגפי העירייה, בהם כ-2,000 עובדים, למעט החינוך המיוחד. עובדי התברואה לא פינו את האשפה, הופסקה חלוקת הדו"חות בידי הפקחים ובאגפי העירייה השונים לא קיבלו קהל, לרבות פעילות העובדים הסוציאליים. הורים רבים גילו את דבר השביתה רק כאשר הביאו את ילדיהם לגני הילדים, שנותרו ברובם סגורים.

"ראש העיר חייב לדעת מהם חופש הביטוי וחופש ההתארגנות. אנחנו משביתים עד להודעה חדשה. יכול להיות שבימים הקרובים נשבית גם את החינוך המיוחד", אמר מזרחי בשיחה עם "הארץ". הוא דחה את טענות העירייה כי השביתה נובעת ממניעים אישיים. "העירייה לא מכירה בארגון העובדים. היא מנסה לקנות אותי, שאני אהיה יס מן שלהם ואמכור את העובדים. חוץ מזה הם לא עומדים בהסכמים, בתנאים ובנהלים, וברגע שאני מעלה את זה – מאיימים לפגוע בי אישית".

חבר האופוזיציה ברמת גן ישראל זינגר, המתמודד לראשות העיר, מתח ביקורת על התנהלות העירייה. "כואב לי לשמוע ששוב מתנהלים סכסוכים בין העירייה לעובדים על גבם של התושבים והפעם סכסוכים אלו אף פוגעים בילדינו. כמו בפעמים קודמות, גם הפעם הנהלת העיר קיבלה התראה על סכסוך עבודה ובחרה להתעלם".
עיריית רמת גן מסרה בתגובה: "הנהלת העיר הצטערה לשמוע על הכרזת השביתה שפרצה באופן פראי ובניגוד לחוק. מדובר בסכסוך עבודה ובשביתה שמטרתה אחת – קידום ענייניו האישיים של יו"ר הוועד, על חשבון טובתם של כלל עובדי העירייה הנאמנים ותושבי העיר".

לטענת העירייה, עילות השביתה מלאכותיות. "זוהי פעולה עבריינית ושביתה פראית, שמפרה את ההסכם שנחתם בין הנהלת העירייה, ההסתדרות הכללית החדשה והוועד, ואשר במסגרתו התחייבו העובדים לשמור על שקט תעשייתי מוחלט ולא לשבות עד ליום 31 לדצמבר 2014".

העירייה הוסיפה בתגובתה כי "התנהלות זו היא אחת מיני רבות של יו"ר הוועד שחדשות לבקרים מסית את העובדים נגד הנהלת העיר, מתנהג בגסות רוח, מדבר בלשון גסה, מנבל פיו ומשתלח אישית בנציגי ההנהלה והפקידות העירונית, כאשר מאחוריו עומדים אינטרסנטים ופוליטיקאים, המעוניינים להכשיל את העירייה ואת העומד בראשה". העירייה קראה לעובדים לשוב לאלתר לעבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ