לא בין 14:00 ל-16:00 |

יוסדרו הופעות אמני רחוב בת"א

בעקבות עימותים חוזרים ונשנים בין האמנים לפקחים, תאשר היום העירייה נוהל שיסדיר מתי ניתן להופיע ברחוב ובאילו מקומות

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

הנהלת עיריית תל אביב צפויה לאשר הערב (שני) נוהל חדש, המסדיר את פעילות אמני הרחוב בתחומי העיר. הנוהל גובש בעקבות עימותים חוזרים ונשנים בין פקחי העירייה לאמנים המופיעים ברחובות תל אביב. אמנים התלוננו בעבר שהעירייה דורשת מהם אישורים, אך אינה מנפיקה להם אותם. בשנה שעברה אף עלה לכותרות המקרה שבו סילקו פקחי העירייה את הזמרת מירי אלוני מפינת מדרחוב נחלת בנימין, שם היא נוהגת לנגן בימי שלישי ושישי בצהריים.

על פי הנוהל החדש, העירייה תאפשר לאמנים להופיע ברחובות העיר ולאסוף תרומות מהקהל. עם זאת, לא יתאפשרו הופעות בשעות 16:00-14:00 ואחרי 22:00. כדי להשתמש במערכת הגברה ובכלים בעלי דציבלים גבוהים יידרש אישור של מחלקת המופעים בעירייה. האמנים יידרשו להקפיד על ניקיון מתחם ההופעה, ייאסר עליהם לחסום מעברים ותוטל עליהם גם האחריות לוודא שהקהל אינו מפריע לתנועה.

בנוהל החדש, העירייה אף ממליצה לאמנים על אתרים להופיע בהם, בין השאר, כדי לצמצם את ההפרעה לשכנים. האתרים המומלצים הם: הטיילת (ובפרט הקטע החדש בין חוף גורדון לחוף פרישמן), הכניסות למתחם שרונה לאחר שיסתיים שם השיפוץ, רחוב בזל, הכניסות לשוק הכרמל, שדרות רוטשילד, נחלת בנימין, כיכר התרבות, כיכר רבין, רחבת הסינמטק, רחבת המשכן לאמנויות הבמה, סוזן דלל, גן מאיר, כיכר דיזנגוף, נמל תל אביב, פלורנטין, נמל יפו.

בעקבות תלונות האמנים על התנהלות העירייה, הגיש לפני שנתיים חבר מועצת העיר תל אביב, יואב גולדרינג, מסיעת האופוזיציה עיר לכולנו, הצעה להסדיר את העניין. בשיחה עם "הארץ" בירך גולדרינג על השלמת המהלך. "אני מקווה שאישור הנוהל יביא להפסקת ההתעמרות של עיריית תל אביב יפו באמנים המנגנים ברחובות", אמר. "אני מתכוון להמשיך לדאוג לזכויותיהם. האמנים האלה הופכים את רחובות העיר לנעימים יותר. העירייה צריכה לתגמל אותם על כך".  

בסרטון: בן המתופף. צילם: חנוך דקר

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ