שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אילן ליאור
אילן ליאור
אילן ליאור
אילן ליאור

ח"כ דב חנין (חד"ש) הודיע רשמית כי לא יתמודד בבחירות הקרובות לראשות העיר תל אביב. "הגעתי למסקנה שברגע הזה נכון לזוז הצידה, להתמקד באתגרים המורכבים שמציבה עתה הזירה הפרלמנטרית ולתת לכוחות חדשים להוביל את המערכה בעיר. לכן החלטתי לא לשוב ולהציב את מועמדותי לראשות עיריית ת"א-יפו", כתב חנין הבוקר בדף הפייסבוק שלו. בבחירות הקודמות קיבל חנין 34.3% מקולות המצביעים לעומת 50.8% תמיכה ברון חולדאי.

ביום שני יודיע ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) רשמית על החלטתו להתמודד לראשות העיר תל אביב. סקר שעשתה מרצ הראה כי סיכוייו של הורוביץ לנצח את חולדאי הם הטובים ביותר מבין המועמדים האפשריים. בסקר, שהזמינה לאחרונה מרצ ממכון דיאלוג בראשות פרופ' קמיל פוקס, זכה חולדאי ל-50% תמיכה, הורוביץ קיבל 33% מהקולות ו-17% מהנשאלים השיבו כי אינם יודעים למי יצביעו אם אלה יהיו שני המועמדים.

הורוביץ עמד בעת האחרונה בקשר רציף עם חנין. השניים סיכמו כי אם הורוביץ יתמודד, חנין יישאר מחוץ למרוץ, על מנת לא לפצל את קולות התומכים בהחלפת חולדאי. עם זאת, מפנייתו של חנין לפעילי עיר לכולנו, בראשה עמד בבחירות הקודמות, ניתן להבין כי התנועה עשויה להציג מועמד אחר לראשות העיר. "החודש נסיים את מפקד החברות בעיר לכולנו. עיר לכולנו היא תנועה של פעילים ופעילות", כתב. "בחודש הבא נקיים אסיפות כלליות נוספות ובהן נחליט על מועמד או מועמדת לראשות העירייה ונבחר הנהגה חדשה לתנועה".

דב חנין מצביע בבחירות הכלליות בשנת 2013צילום: גילי כהן

חנין הבהיר כי אף שלא יתמודד, יהיה מעורב בבחירות המקומיות ויתמוך בעיר לכולנו. הוא מתח ביקורת על ראש העיר, רון חולדאי, לו הפסיד ב-2008. "בהנהגתו של חולדאי העירייה לא באמת שינתה כיוון: משבר הדיור בעיר חריף יותר משהיה; הדרום מוזנח, וחלקים ממנו הפכו לשטח הפקר; מערכת החינוך בבעיות מתמשכות; אין שינוי אמיתי בתחבורה הציבורית; העיר ממשיכה להתנהל כדיקטטורה כוחנית - ראש העירייה לא סופר אפילו את מועצת העיר; העירייה מילאה תפקיד מחפיר בדיכוי המחאה החברתית ובפירוק מאהלי המחאה", האשים. "את השינוי עליו חלמנו צריך עוד לבצע. מוטלת עלינו אחריות כבדה, כי עיר לכולנו היא מרכז כוחות השינוי בעיר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ