מודעות תיאטרון החאן הושחתו בשל הופעת שחקנית עליהן

בשלטים שרוססו מופיעים שני שחקנים, גבר ואשה. זו השנה השלישית בה משחיתים את מודעות התיאטרון. המשטרה עצרה שני חשודים במעשה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

תיאטרון החאן בירושלים יצא לאחרונה בקמפיין חוצות חדש לגיוס מינויים. אלא שתוך ימים ספורים רוססו חלק ניכר מהשלטים, בשל הופעת תמונת שחקנית על שלטי החוצות בכניסה לבירה. המשטרה עצרה הערב (חמישי) שני צעירים חרדים בחשד שהשחיתו את המודעות.

ימים ספורים אחרי שהארגונים הפלורליסטים בירושלים הכריזו על ניצחון בקרב נגד הדרת נשים מראים הקיצונים החרדים בעיר שהם לא מוותרים. בשלטים שרוססו מופיעים שני שחקני התיאטרון, תמר אלקן ואריאל וולף בסצנה מההצגה ה"חולה המדומה". שניהם, יש לציין, לבושים בצניעות רבה.

רוב השלטים שהושחתו נתלו באזור הכניסה לעיר, אזור רגיש במיוחד מבחינת החרדים. לדברי דוברת התיאטרון, דנה סוחולוצקי, השלטים שהושחתו היו תלויים בגובה רב והיה צורך בסולם ובמאמץ רב כדי להגיע ולרסס אותם בצבע.

אחת המודעות שהושחתו, בכניסה לירושליםצילום: דנה סוחולוצקי

תיאטרון החאן היה מהמוסדות הירושלמים היחידים שהמשיך לפרסם דמויות של נשים גם בתקופה שכמעט ולא נראו נשים על גבי לוחות המודעות בבירה. זו השנה השלישית שהקמפיין של התיאטרון מושחת.

מנהל התיאטרון, דני וייס, כתב לסגן ראש העיר ירושלים, יוסף (פפה) אללו: "מעבר לנזק הכספי הגדול ולפגיעה בתיאטרון החאן, אני סבור כי זוהי פגיעה תדמיתית בעיר ירושלים המעלה שוב על סדר היום את הנושא הטעון של הדרת נשים" וייס הוסיף "אני קורא לכם לפעול בנחרצות בנושא זה בכדי להראות כי עיריית ירושלים לא תשלים עם מקרים כאלה של הדרת נשים. אני מבקש כי העירייה תדפיס מחדש את השלטים הללו ותציבם מחדש, וכן תגביר א האכיפה בכדי שמקרים מעין אלה לא יקרו בשנית".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי אנשיה מגנים כל תופעה של וונדליזם והשחתה של שלטים הנושאים תמונות נשים. "העירייה כבר פנתה למשטרה בעקבות מקרים דומים במטרה להגביר את האכיפה כנגד הוונדליזם", נמסר, "יש לציין כי בקדנציה הנוכחית חלה מהפכה בתחום הנשים בירושלים וכי מעבר לחזרתן לעמדות מפתח חשובות בהנהלת העיר תמונות נשים מפורסמות בפרסומיה הרשמיים של העירייה בשלטי החוצות לכל אורך הקדנציה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ