עיריית ירושלים: נבטל העברת 2 מיליון שקלים לסמינר חרדי אם לא יקבל ספרדיות

בהחלטה ראשונה מסוגה התנתה ועדת הכספים בעירייה את העברת תקציב הבינוי של סמינר "דרכי רחל" בגבעת שאול. יו"ר הוועדה: "יש להם יומיים לקבל החלטה"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים10
ניר חסון
ניר חסון

ועדת הכספים של עיריית התנתה לראשונה העברת תקציב לסמינר חרדי בכך שתבוטל ההפלייה כלפי בנות מזרחיות. בהחלטה שהתקבלה הערב קבעה הוועדה שתקציב הבינוי בסך שני מיליון שקלים שיועד לסמינר החרדי “דרכי רחל” שפועל בשכונת גבעת שאול, לא יועבר אם הסמינר לא יקבל לשורותיו ארבע בנות ממוצא ספרדי.

ארבע הבנות, תושבות שכונת גבעת שאול ואחיות לתלמידות הלומדות בסמינר, לא התקבלו ללימודים ונמצאות בביתן מאז תחילת השנה. זאת למרות שמינהל החינוך בעירייה דרש לקבל את התלמידות לאלתר.

לאחר שכל הניסיונות לאלץ את ההנהלה לקבל אותן נכשלו, התקבלה חוות דעת מהיועץ המשפטי לעירייה, עו”ד אמנון מרחב, שקבעה שאין להעביר תקציב למוסד מפלה. אמש קיבלה הועדה את ההחלטה לאשר את התקציב שמיועד לסמינר בתנאי שהוא יקבל את הבנות לשורותיו עד לאישור ההחלטה במועצת העירייה ביום חמישי הקרוב. היה ולא ימצא פתרון עד ליום חמישי, יוסר הסעיף מייד מסדר היום. “עצרנו להם את התקציב בגלל ההפלייה, יש להם יומיים לקבל החלטה”, אמר יו”ר הועדה, דוד הדרי.

חבר המועצה (ש”ס) אשר משאלי, הוביל את המאבק למען הבנות. “אני מקווה שלא נצטרך לעצור את התקציבים ושהמנהל יקבל את המתווה שהוצא לו. את המאבק הזה עשיתי למען ישמעו ויראו וכדי שמוסדות אחרים יפיקו לקחים ויפסיקו את ההפלייה”. גם חברת המועצה לורה ורטון ממרצ בירכה על ההחלטה, “הגיע הזמן לשים קץ להפלייה הבוטה ולהשתמש בכלים של הטלת קנסות וביטול תמיכות. אני מקווה שזו רק ההתחלה”.

תלמידות סמינר חרדי בירושלים, ארכיוןצילום: תומר אפלבאום

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ