מרצ נערכת לבחירות המקומיות: ארבע נשים ברשימה בת"א, אללו הודח בי-ם

ברשימתו של ניצן הורוביץ שובצו סגניתו של חולדאי לשעבר ומועמדת אתיופית. מאיר מרגלית הביס אחרי 15 שנה את פפה אללו, מראשי הציבור החילוני בבירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארבע נשים שובצו בחמשת המקומות הראשונים ברשימת מרצ למועצת העיר תל אביב, ואילו בירושלים אירע מהפך לאחר שראש סניף הסיעה בעיר זה 15 שנה, יוסף (פפה) אללו, הפסיד לחבר המועצה מאיר מרגלית ולא יוכל לקבל מקום ריאלי ברשימה.  

כ-2,000 מתפקדי המפלגה בתל אביב בחרו אתמול את הרשימה, שבראשה יעמוד ח"כ ניצן הורוביץ, המתמודד לראשות העיר מול ראש העיר המכהן רון חולדאי. למקום השני ברשימה נבחרה מיטל להבי, שהיתה סגניתו של חולדאי והתפטרה לפני כשנה בעקבות התנהלות העירייה כלפי פעילי המחאה החברתית. במקום השלישי תהיה השחקנית והיוצרת מהרטה ברוך-רון, שעשויה להיות הנציגה הראשונה של הקהילה האתיופית במועצת העיר תל אביב. ברוך-רון השתתפה בעבר בתוכנית הריאליטי "השגריר".

למקום הרביעי ואילך נבחרו ד"ר אפרת טולקובסקי, אשת נדל"ן המשמשת מנכ"לית במכון כצמן גזית גלוב ודירקטורית בבנק ירושלים ובחברת בבילון, עו"ד גבי לסקי, מומחית לזכויות אדם, שזכתה בשבוע שעבר באות זכויות האדם של האגודה לזכויות האזרח ומיקי גיצין, מנכ"ל תנועת ישראל חופשית העוסקת בחופש דת ופלורליזם. איתי פנקס, יו"ר המרכז הגאה בתל אביב, שהיה בעבר חבר מועצת העיר מטעם מרצ, סיים במקום השביעי בלבד. אחריו ניצב דרור מזרחי, יו"ר הפורום הגאה של מרצ, ואילו הנציג הערבי, חבר המועצה המכהן אחמד משהראוי, נדחק למקום התשיעי ברשימה.

ניצן הורוביץצילום: ניר כפרי

למרצ יש היום שלושה נציגים מתוך 31 חברים במועצת העיר, אך במפלגה מקווים להגדיל את כוחה של הסיעה בשל מועמדות הורוביץ לראשות העיר. הורוביץ כתב הבוקר בדף הפייסבוק שלו כי נבחרה "נבחרת מגוונת, רעננה, עם המון ניסיון וכישרון - הפנים האמיתיות של העיר הגדולה שלנו על כל חלקיה. יחד נציג חזית רחבה שתלווה אותי במרוץ לראשות העיר. הפעילים שלנו נלהבים וכל יום מצטרפים רבים חדשים. ביחד נוכל לעשות את השינוי ולהחזיר את העיר לתושביה".

אתמול חל מהפך בבחירות המקדימות בסניף הירושלמי של מרצ. אחרי 15 שנה כראש הסניף וראש הסיעה של מרצ בעיריית ירושלים, יוסף (פפה) אללו הפסיד לחבר מועצת העיר מאיר מרגלית שהתמודד מולו. אללו נחשב זה שנים לאחד מראשי הציבור החילוני בעיר והצליח להביא את מרצ להישג יחסי גדול בבחירות האחרונות, כששמר על כוחה כמפלגה החילונית השנייה בגודלה בעירייה. אללו אף הודיע לפני כחודשיים על התמודדות לראשות העיר נגד ניר ברקת. בהודעת ההתמודדות התייצבה לצדו יו"ר המפלגה ח"כ זהבה גלאון. 

פפה אללוצילום: אוליבייה פיטוסי

על פי תקנון המפלגה, אללו לא יוכל לקבל מקום ריאלי ברשימה למועצה, אך מרגלית הבטיח לעשות ככל שביכולתו כדי להשאירו כדמות פעילה במפלגה. "זה יום גדול לדמוקרטיה במרצ ואני בטוח שאנחנו בדרך להכפלת כוחנו במועצה, כפי שהכפלנו את כוחנו בכנסת", אמר מרגלית, "אני אעשה מאמץ אדיר לשמור את פפה בתוך המפלגה. הוא נכס שלא מוותרים עליו כל כך מהר".

מרגלית גם הודיע שהתחיל במגעים להקמת גוש שמאל גדול, דוגמת מפלגת "עיר לכולנו" בתל אביב. הגוש, על פי חזונו, יכלול את מרצ, חלקים ממפלגת העבודה, חד"ש, המפלגה הירוקה ומימד - "כל המפלגות שמאמינות שירושלים צריכה להיות עיר פלורליסטית וצריך יהיה לחלק אותה במוקדם או במאוחר", אמר. 

במקום השני ברשימת מרצ בירושלים נבחרה חברת המועצה לורה ורטון ובמקום השלישי פואד סולימאן, ערבי-נוצרי יליד צפון הארץ שמתגורר בירושלים זה עשרות שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ