ראש העיר רהט הושווה להיטלר בסרטון שהופץ באינטרנט

מקורביו של ראש העיר, פאיז אבו סייהבן, סבורים כי השימוש בקטע מתוך הסרט "הנפילה" נועד לפגוע בסיכוייו לנצח בבחירות לרשויות המקומיות

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

כארבעה חודשים לפני הבחירות לרשויות המקומיות הופץ באתר יוטיוב – ובהמשך גם לטלפונים סלולריים -  סרטון בו מושווה ראש העיר רהט, פאיז אבו סייהבן, לאדולף היטלר. בסביבתו של ראש העיר משוכנעים כי מטרת מפיצי הסרטון לפגוע בסיכויו של ראש העיר המכהן בבחירות הקרבות.

יצוין כי קטע זה בסרטון לקוח מתוך הסרט "הנפילה" וכבר נעשו בו בעבר שימושים רבים ברשת, בעיקר פארודיים. החל מזעם על מצוקת החנייה בתל אביב ועד למחאה נגד רפורמת הבריאות של הנשיא אובמה. בסרטון הנוכחי, כתוביות התרגום של שיחת היטלר עם קציניו מנסות לדמות שיחה שמקיים אבו סייהבן עם עובדי העירייה. ואולם תומכיו של ראש העיר סבורים כי הומור כלל אינו שייך לסרטון זה, וראש העיר עצמו כבר פנה למשטרה והגיש תלונה.

"הסרטון המדובר הוא זוועתי", אמר אבו סייהבן, "אני בתור ראש הרשות מחויב לתושבים שלי , לא פגעתי באף אחד ואפילו לא הרסתי בית אחד ומשווים אותי לדמות הכי שנואה בעולם, הדבר לא יעלה על הדעת , אני אעמוד על זה שהמשטרה תשים את ידה על מפרסמי סרטון הזוועה , מערכת הבחירות צריכה להיות דמוקרטית ובלי השמצות זולות ובלי לתאר אנשים ולהשוות אותם להיטלר".

טלאל אלקרנואי, שיתמודד באוקטובר בבחירות על תפקיד ראש העיר, אמר ל"הארץ" כי הוא מגנה את הסרטון, אותו כינה "זוועתי".  "זה דבר שלא יעלה על הדעת, זאת פשוט בושה וגועל נפש", אמר. אולם לדבריו אינו צופה המשך טוב יותר של מערכת הבחירות. "זאת רק ההתחלה", אמר, "הולך להיות קרב חם ביותר בין המתמודדים, הם יוציאו הרבה לכלוך ורפש  אחד על השני".

עו״ד דן שווץ ממשרד עורכי דין גדעון פישר ושות המייצג את אבו סייהבן אמר זו "התנהלות שמהווה הסתה מכוונת נגד ראש העיר ופקידי העירייה ואף נגד משפחותיהם". לדבריו, הצגתו של ראש העיר "כצורר הבדואים היא חציית קו אדום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ