עיריית קריית מלאכי מבוטחת נגד הטרדות מיניות

לפי סעיף הביטוח המיוחד של בכירי העירייה, אם המבוטח ייתבע על עבירת מין ויזוכה, הוא יהיה זכאי להחזר הוצאות משפט. העירייה: מעולם לא הפעלנו אותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עיריית קריית מלאכי שוקלת להפעיל את הביטוח שלה נגד תלונות על הטרדה מינית, בעקבות  תביעה אזרחית שהוגשה על ידי אחת המתלוננות נגד ראש העיר לשעבר מוטי מלכה. אתמול נחשף בגלי צה”ל כי בכירי העירייה, ובהם גם מלכה שהורשע בביצוע עבירות מין, מבוטחים בביטוח שנועד להגן עליהם מפני תלונות על הטרדה מינית.

מדובר בסעיף חדש שחברות הביטוח הכניסו לפוליסה של נושאי משרה החל מ-2005.
לפי הסעיף, אם המבוטח ייתבע בגין תלונה על עבירת מין ויזוכה, הוא יהיה זכאי לפרמיה ולהחזר הוצאות משפט. מאז נכנס לתוקף, דואגת עיריית קריית מלאכי לחדש את הסעיף מדי שנה.

בעירייה בוחנים אפשרות להפעיל את הסעיף לאחר שלפני כשלושה שבועות הגישה אחת המתלוננות בפרשת מוטי מלכה תביעה אזרחית נגדו, נגד סגנו יוסי סולימני ונגד עיריית קריית מלאכי.

לדברי מקור בעירייה, “הביטוח נעשה לפני שמונה שנים כנגד תלונות סרק על הטרדות מיניות, ומדובר רק בתלונות שיוכחו כתלונות שקר. העירייה לא הפעילה את הביטוח המדובר מעולם ולהבנתי לא תעשה זאת גם בכל הקשור לתביעה נגד מלכה”.

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה כי “הביטוח נעשה בראשית חודש אוגוסט 2005 על ידי חברת משק וכלכלה השייכת לרשויות המקומיות ולמשרד הפנים. אין בכוונתנו להפעיל את הביטוח המדובר בתביעה האזרחית נגד ראש העיר לשעבר מוטי מלכה וסגנו יוסי סולמיני. לגבי התביעה האזרחית שהוגשה נגד עיריית קריית מלאכי, אנו שוקלים את צעדינו”.

בית המשפט העליון אסר בעבר על המדינה להתיר לחברות ביטוח לשווק פוליסות המכסות מקרים של הטרדה מינית, בנימוק שהדבר “לוקה בחוסר סבירות קיצוני ומנוגד לתקנת הציבור”.

ההחלטה ניתנה בעקבות עתירה שהגישה ב-2005 ראשת מרצ כיום, ח”כ זהבה גלאון, נגד היועץ המשפטי לממשלה והמפקח על הביטוח ושוק ההון, בעקבות פוליסה שהוציאה חברת הביטוח AIG. “חברת ביטוח שמאפשרת מתן פוליסה למטרידים, לא רק שהיא מנטרלת את כוח ההרתעה של החוק למניעת הטרדה מינית, אלא אף מעודדת הטרדות מיניות”, אמרה אתמול גלאון. “גם חברות הביטוח ייאלצו להפנים שהטרדה מינית, מעבר להיותה עבירה פלילית, היא מעשה בלתי מוסרי ובלתי אנושי שאסור לתת לו שום סוג של לגיטימציה”.
גלאון אמרה כי בכוונתה לכנס דיון דחוף של הוועדה למעמד האשה בעניין כבר בשבוע הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ