המאבטח שירה בחסר הבית בכותל חשוד ברצח

מעצרו של המאבטח, צעיר בן 25 תושב הצפון, הוארך בארבעה ימים. ההרוג הוא דורון בן שלוש, בן 46 מירושלים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

המאבטח שירה הבוקר בחסר הבית ברחבת הכותל המערבי חשוד ברצח. שופטת בית משפט השלום בירושלים האריכה את מעצרו של האיש, מאבטח בן 25 תושב הצפון, עד ליום שלישי הבא. המאבטח בחר לשמור על זכות השתיקה בחקירתו, ובית המשפט הטיל צו איסור פרסום על זהותו של האיש. 

אחר הצהריים הותר לפרסום שמו של ההרוג בתקרית: דורון בן שלוש, בן 46. בן שלוש היה חסר בית שהיה מוכר היטב לאנשי הכותל והרובע היהודי. הוא התגורר בחדרי מדרגות ובמקומות שונים באזור ומכריו מספרים שהוא נהג מדי פעם להתפרץ בזעם ולקלל.

דוד דהאן, עד ראיה לאירוע, היה יחד עם בן שלוש, שניות לפני שנורה. "מדובר בבחור שהתנדב בבית התבשיל של חב"ד מעל לכותל, הוא היה מארגן שם את הארוחות", סיפר דהאן. "כולם הכירו אותו בכותל, השוטרים, המאבטחים, הקהל הקבוע, הוא היה עם שיער ארוך אבל ללא כיפה. היו לו מטענים קשים. היום בבוקר סיימתי להתפלל וישבתי לשתות קפה בסוכה שברחבת הכותל הוא בא לשבת לידי עם עיתון והתחיל לדפדף ולחפש כתבה על המוסד, הוא התחיל לקלל את המוסד. באותו רגע עבר שם קצין משטרה, אבל בגלל שמכירים אותו אז לא מתייחסים אליו".

דהאן תיאר כי בן שלוש "היה בסערת נפשות, אז הוא קם והלך לכיוון השירותים, מרחק של 20 מטר. פתאום אני שומע יריות. כולם עמדו בהלם, בין שבעה לעשרה כדורים. אז השוטרים התחילו לרוץ לכיוון". לדברי דהאן, שעובד כרכז הארגונים החברתיים בכנסת הגבר שנורה סבל מאוד מהיותו מחוסר דיור. "הוא אדם אגרסיבי במלים שלו, אבל הוא חשב שכולם ממילא מכירים אותו".

לדברי עד ראיה אחר, המאבטח שירה באיש היה ממלא מקום ולא עובד בקביעות ברחבת הכותל. שמעון, גם הוא מבאי הכותל הקבועים מכיר היטב את האיש שנורה. "היה לו זקן ארוך, והוא דיבר עם מבטא צרפתי. נכון שהיו לו לפעמים התפרצויות זעם, קללות, אבל הוא לא נראה מסוכן".

במהלך הארכת המעצר אתמול בבית המשפט המחוזי בירושלים אמר נציג המשטרה כי היורה חשוד ב"גרימת מוות בכוונה תחילה", קרי רצח. בא כוחו של החשוד, עו"ד כאמל כאמל, אמר כי מרשו פעל מתוך הגנה עצמית ותוך הבנה שבן שלוש מהווה סכנה מוחשית לו ולאחרים". בנוסף הוא אישר שרחבת הכותל לא היה מקום העבודה הקבוע של החשוד וכי אתמול היתה המשמרת הראשונה שלו שם, כך שהוא לא הכיר את המנוח.

צלילי היריות נשמעו ברחבת הכותל בסביבות השעה 7:30 הבוקר, בעת תפילת שחרית בה נכחו מאות אנשים. מהחקירה עלה שבן שלוש רץ לעבר אחד המאבטחים וקרא "אללה אכבר", אז ירה לעברו המאבטח כמה כדורים.

במד"א סיפרו כי בשעה 7:30 התקבלה במוקד קריאה על הירי בכותל. "כשהגענו למקום ראינו גבר מוטל על השביל המוביל מרחבת הכותל לכיוון הרובע היהודי כשהוא ירוי בגופו מספר יריות", סיפרו הפראמדיקים שטיפלו באיש. "הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק ונשימה. ביצענו בו פעולות החייאה, פציעתו היתה קשה ביותר ונאלצנו לקבוע את מותו". זאב חפץ, פרמדיק של מד"א שהגיע לזירה, סיפר: "הוא נפגע ממספר כדורים מלפנים ומאחור. לא היו לו שום סימני חיים".

רחבת הכותל, הבוקרצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ