סקר שהוזמן ע"י מפלגת העבודה: חולדאי מוביל עם 53% מהקולות

לפי הסקר, ניצן הורוביץ מדורג במקום השני וזוכה ב-26% בלבד מהקולות. עם זאת, התמודדות הורוביץ מחזקת את סיעת מרצ שמכפילה את כוחה

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

סקר חדש, שערך מכון רפי סמית עבור מפלגת העבודה, מנבא ניצחון גדול לרון חולדאי בבחירות לראשות עיריית תל אביב-יפו. על פי הסקר, אילו הבחירות היו מתקיימות עתה, ראש העיר המכהן חולדאי היה זוכה ל-53% מהקולות, לעומת 26% לח"כ ניצן הורוביץ, המתמודד בראש רשימת מרצ. מועמד תנועת עיר לכולנו לראשות העיר, אהרון מדואל, זוכה לכ-1% תמיכה בלבד, כמו גם ראובן לדיאנסקי וסמי אבו-שחאדה.

הסקר נערך לפני כשבועיים באמצעות הטלפון, בקרב מדגם מייצג של 700 תושבי תל אביב בעלי זכות בחירה. יש לציין כי רק לאחר עריכת הסקר הודיעה עיר לכולנו רשמית על מועמדותו של מדואל.

חרף הפער הגדול בהתמודדות לראשות העיר, נראה כי מועמדותו של ח"כ הורוביץ מחזקת את סיעת מרצ בתל אביב. על פי הסקר, מרצ מכפילה את כוחה במועצת העיר ועולה משלושה לשישה חברים. סיעתו של חולדאי, תל אביב אחת, זוכה אף היא לשישה מנדטים לעומת חמישה היום, רשימה עצמאית של מפלגת העבודה מקבלת שני מנדטים ואילו עיר לכולנו יורדת מחמישה לשניים בלבד. על הסקר הזה, המעיד כי חולדאי לא ייפגע מהפיצול, התבססה בין השאר הוועדה המוניציפאלית של מפלגת העבודה בהחלטתה להריץ רשימה עצמאית, ולהיפרד מרשימתו של חולדאי לראשונה זה 20 שנה. עם זאת, העבודה הודיעה כי תתמוך בחולדאי לראשות העיר.

הבחירות לרשויות המקומיות ייערכו ב-22 באוקטובר. מועמדות לראשות עיר ולמועצה ניתן להגיש עד ל-17 בספטמבר. עד כה, רק מרצ הרכיבה רשימת מועמדים למועצת העיר תל אביב. מבין מי שהצהירו בסקר כי יצביעו למרצ, 30% אמרו כי יבחרו דווקא בחולדאי לראשות העיר. לעומת זאת, 20% מהתומכים בסיעתו של חולדאי אמרו כי יצביעו להורוביץ. הסקר מצביע על כך שהמגמות שאפיינו את ההתמודדות בין חולדאי לח"כ דב חנין ב-2008 נשמרות: חולדאי זוכה לתמיכה רחבה בצפון העיר ובקרב האוכלוסייה המבוגרת יותר, בעוד במרכז העיר ובקרב צעירים מוביל הורוביץ. 75% מהנשאלים השיבו כי הם "מרוצים מאוד" או "די מרוצים" מהתנהלות העירייה.

רון חולדאיצילום: תומר אפלבאום
ניצן הורוביץצילום: דניאל צ'צ'יק

בסקר שערך בחודש אפריל מכון דיאלוג בראשות פרופ' קמיל פוקס עבור מרצ היה הפער בין חולדאי להורוביץ קטן יותר: חולדאי זכה ל-50% מהקולות לעומת 33% להורוביץ. בעקבות הסקר הזה וסדרת מפגשים עם דמויות פוליטיות ותושבים החליט הורוביץ להתמודד לראשות העיר.

כמו כן, מפלגת יש עתיד הודיעה הערב (ראשון) כי תעמיד רשימה בהתמודדות על מקום במועצת העיר. בראשה יעמוד עורך הדין דן להט, המכהן כחבר מועצת העיר מטעם סיעת הירוקים ובנו של ראש העיר תל אביב יפו בעבר, שלמה להט (צ'יץ').  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ