אלי אשכנזי

נמשכת הפגיעה בחיות הבר בצפון. ארבעה ראשים כרותים של צבאים וראש כרות של דורבן נמצאו אתמול על גדר ליד גשר עכברה שבין אליפלט לצפת.

המקרה אירע שבוע בלבד לאחר שבכניסה לשמורת נחל עמוד, הנמצאת בסמוך, נמצאו שני ראשים כרותים של צבאים. בשני המקרים טרם נעצרו חשודים. שני המקרים הם חלק מגל פגיעות בחיות בר, בפקחי הרשות ובשמורות טבע בצפון לאחרונה: לפני כשלושה שבועות הוצתה מכוניתו של פקח ליד ביתו בצפון ומבנה הקופות בכניסה לגן הלאומי כוכב הירדן הוצת גם הוא.

בעקבות האירועים הקודמים אמר בשבוע שעבר ל"הארץ" מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין: "אנחנו רואים זאת כעליית מדרגה באלימות נגד העובדים ונגד הטבע. זה התחיל באלימות נגד פקחים וממשיך בעריפת ראשים של חיות בר מוגנות, שהן סמל הטבע בישראל".

מנהל מחוז הצפון ברשות הטבע והגנים, גיא אילון, הוסיף כי "באזור מתבצע ציד מתחת לאף שלנו והחלטנו להדק את הפיקוח. יש לנו נוכחות רבה בשטח שכנראה מקשה על הציד. אני מעריך שמבצעי הפשעים רצו להגיד לנו: 'למרות היותכם בשטח, אנחנו ממשיכים לצוד'. מי שעשה את המעשים אלה אנשים פורעי חוק שמפנים אלינו איום מרומז. אני לא מוציא מכלל אפשרות פגיעה בפקחים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ