תינוקת מתה לאחר שהושארה ברכב נעול למשך 7 שעות, אביה חשוד ברשלנות

מחקירה ראשונית עולה כי האב היה אמור לקחת את התינוקת למטפלת, אך שכח אותה ברכב והמשיך לעבודה. רק כשהגיעה האם לאסוף את בתה הביתה, התגלתה הטרגדיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תינוקת בת שמונה חודשים מתה היום (שני) ברמת גן לאחר שנשכחה ברכב על ידי אביה. האב נחקר בחשד לרשלנות.

מחקירה ראשונית עולה כי בשעה תשע בבוקר יצא האב מביתו יחד עם שלושת ילדיו, כדי לקח שניים מהם לקייטנות ואת בתו הקטנה למטפלת. בדרך הוא קיבל טלפון ממעסיקו, ולאחריו חזר הביתה, השאיר את הרכב בחנייה ולקח את האופנוע כדי להגיע לעבודה.

בשעה ארבע באה האם למטפלת כדי לאסוף את בתה, אך אז התברר שהיא בכלל לא הגיעה לשם. האם התקשרה לאב, ורק אז הוא נזכר ששכח את התינוקת ברכב.

ככל הנראה, במשך כשבע שעות נותרה הילדה קשורה לכיסא ברכב שחלונותיו סגורים, בחום של 29 מעלות בצל. היא נמצאה במצב אנוש וללא דופק. למקום הגיעו כוחות מגן דוד אדום שפינו את התינוקת לקבלת טיפול רפואי תוך כדי מאמצי החייאה, אך בבית החולים נקבע מותה.

הרכב בו נשכחה התינוקת ברמת גן לפני שבועייםצילום: מוטי מילרוד

בארגון "בטרם" לבטיחות ילדים אומרים כי ב-4.5 השנים האחרונות נרשמו 160 מקרים של השארת קטינים ברכב, בהם מתו שבעה ילדים.
מדובר באירועים של שכחת ילדים ברכב, השארה ברכב במודע (מתוך כוונה לרדת רק לרגע מהרכב ולחזור מיד), ומקרי הילכדות של ילדים ברכב.

ב"בטרם" אמרו אחרי מקרה דומה, בו מתה תינוקת בת 11 חודשים שנשכחה במכונית של הוריה בכפר מוסמוס כי "למרבה הצער מקרים כאלה קורים, וקורים להורים טובים ונורמטיביים. מהתרחישים עולה כי בדרך כלל ההורה ששכח את התינוק ברכב הסיע אותו, שלא כהרגלו, למעון או לגן. בדרך, משהו הסיח את דעתו, לרוב זו תהיה שיחת טלפון, מחשבות טרדניות, או מחשבה על העבודה. הסחת דעת כזו גורמת לו לנסוע במסלול שהוא רגיל בו, בדרך כלל לעבודה. הוא פועל על 'הטייס האוטומטי' הקבוע שהוא מורגל בו ביומיום. כאשר אנחנו עוברים למצב אוטומטי, זה אפשרי שנתעלם או נשכח גם דברים חשובים, שאינם נמצאים אצלנו ביומיום".

השתתף בהכנת הידיעה: אלי אשכנזי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ